Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Toyota Motor Manufacturing Poland funkcjonuje na rynku wałbrzyskim od 1999 roku. Jest jedną z dziewięciu fabryk koncernu Toyota w Europie i jednym z dwóch zakładów produkcyjnych koncernu w Polsce. Dostarczamy silniki i skrzynie biegów do modeli samochodów wytwarzanych w Europie a także w RPA. Nasza roczna zdolność produkcyjna wynosi ponad milion sztuk podzespołów. Pod względem możliwości produkcyjnych stanowimy największą bazę produkcyjną komponentów Toyoty poza Japonią.

Strategia HR

Andrzej JachymObecnie zatrudniamy 1700 pracowników zapewniając im bezpieczne i stabilne miejsce pracy. Zgodnie z przyjętymi w Toyocie wartościami, takimi jak szacunek dla współpracowników, ciągłe doskonalenie oraz praca zespołowa oferujemy naszym pracownikom możliwość rozwoju kompetencji zawodowych i osobistych.

Firma otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi Inwestor w Kapitał Ludzki, Randstad Award, Organizator Pracy Bezpiecznej, Lider branży rankingu odpowiedzialnych firm.

Firma zapewnia pracownikom odpowiednią równowagę między pracą a czasem wolnym oferując centrum sportowo-rekreacyjne na terenie zakładu oraz zachęcając pracowników do udziału w życiu kulturalnym miasta i regionu poprzez promowanie programów wolontariatu pracowniczego.


Andrzej Jachym, Dyrektor HR