SIG Sp. z o.o.

O FIRMIE

SIG działa w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych. Nasza firma jest częścią międzynarodowego koncernu SIG plc z siedzibą w Wielkiej Brytanii, który istnieje od 1956 roku i notowany jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. SIG plc obecny jest w 15 krajach Europy, tworząc rozległą sieć około 800 oddziałów handlowych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Beneluksie, Bułgarii, Francji, Irlandii, Węgrzech, Turcji.

Nasze działanie cechuje wielopłaszczyznowość: dostarczamy produkty zarówno do indywidualnych, jak i instytucjonalnych odbiorców. Od małych obiektów (np. budowa domów jednorodzinnych) po potężne inwestycje (hale sportowe, centra handlowe, lotniska).

W Polsce SIG posiada ponad 50 oddziałów, które swoją siecią dystrybucji obejmują cały kraj.

Co nas wyróżnia:

60-letnie doświadczenie
Firma SIG plc rozpoczęła działalność prawie 60 lat temu w Wielkiej Brytanii, gdzie mieści się jej główna siedziba. Od 25 lat jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od blisko 20 lat koncern SIG jest obecny również w Polsce. Jako międzynarodowy koncern, w Polsce zajmuje czołowe miejsce jako dystrybutor specjalistycznych materiałów i systemów budowlanych. Swoim odbiorcom dostarcza produkty najwyższej jakości, sygnowane markami najlepszych światowych producentów.

Własna flota samochodów ciężarowych
Zapewniamy usługę transportową dla zamówionych produktów. Posiadamy ponad 130 samochodów dostawczych, w tym ponad 50 wyposażonych w HDS. Gwarantujemy terminowe dostawy.

Znane marki
Na rynku polskim w skład SIG wchodzą: Interior-Zachód, Melle, Sitaco, TBS, WIG, WKT, Wodan. SIG Sp. z o.o. ponadto stworzył i rozwija markę własną PREFIX.

Renomowani producenci
Współpracujemy ze znanymi producentami materiałów budowlanych o światowej renomie. Produkty naszych dostawców dostępne są w całej Polsce i dostosowane do wszelkiego typu inwestycji, począwszy od domków jednorodzinnych, prestiżowe zabytki, obiekty użyteczności publicznej, na ikonach polskiej architektury skończywszy.

Wykwalifikowani doradcy techniczni
Wiemy, jak ważna jest wiedza i doskonalenie zawodowe, dlatego jedną z misji SIG jest nastawienie na podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Kompetentni doradcy techniczni gwarantują profesjonalną i sprawną obsługę oraz reprezentują elastyczne podejście do wymagań stawianych przez obecnych i przyszłych klientów.

Kompleksowa oferta
W naszej ofercie znajdują się materiały budowlane i wykończeniowe wyłącznie sprawdzonych producentów. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję, że otrzymują produkty najwyższej jakości. Asortyment obejmuje grupy: sucha zabudowa, sufity podwieszane, pokrycia dachowe, izolacje techniczne, izolacje budowlane, klimatyzacja i wentylacja, materiały konstrukcyjne, chemia budowlana.

Solidny partner biznesowy
Naszym strategicznym celem jest ciągła specjalizacja w zakresie towarów sektora budowlanego i sektorów pokrewnych. Osiągamy to poprzez sukcesywną budowę pozycji rzetelnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa, dbając o trwałe relacje z partnerami, a także rozumiejąc potrzeby i oczekiwania rynku.

Strategia HR

miz SIG prevki-4983.jpgNaszym podstawowym zadaniem jako Działu HR jest rozwój pracowników. Nasze założenie to indywidualne podejście do pracowników, z którego wynika portfolio szkoleniowe. Jest ono zindywidualizowane, umożliwiające pracownikom rozwijanie swoich talentów w różnorodnych kierunkach, uwzględniające ich faktyczne możliwości i aspiracje. Dlatego też zapraszamy naszych pracowników na szkolenia tradycyjne, jak i wykorzystujące też nowoczesne metody, np. grywalizację.

Menadżerom SIG dedykujemy coaching indywidualny oraz zespołowy, wspólnie z nim projektujemy warsztaty facylitacyjne, optymalnie wykorzystujące potencjał uczestników. Stawiamy bowiem na różnorodność.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

W SIG staramy się odpowiedzialnie podchodzić do zadań, które stają przed współczesnym biznesem. Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) jest nam bardzo bliska.

Poprzez wpieranie i aktywizację osób niepełnosprawnych budujemy w SIG kulturę włączającą. Działamy na rzecz środowiska, czego wyrazem są nasze inicjatywy: posadzone drzewo za każdy zakupiony samochód, szkolenia z ecodrivingu, programy z pierwszej pomocy dla najmłodszych, promocja programów branżowych Tydzień Bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo, profilaktyka, zdrowie

W SIG tworzymy bezpieczne miejsce pracy, zapewniając zgodność z przepisami prawa, bezpieczeństwem i higieną oraz środowiskiem. Wyrazem naszych działań są inicjatywy i programy edukacyjne dla wszystkich pracowników:

- szkolenia z zakresu Ratownictwa Medycznego - Pierwszej Pomocy z uwzględnieniem czynności ratowniczych podczas wypadku drogowego

- szkolenia z zakresu Prawidłowego rozmieszczania i mocowania ładunku podczas transportu

- szkolenia z Bezpiecznej jazdy

- program SIG ACTIVE – zarządzanie zdrowiem pracowników w SIG. Staramy się dostarczać naszym pracownikom wiedzę na temat prozdrowotnych sposobów życia, pracy oraz rozwijać motywację do ich realizacji. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Grupa Biegaczy SIG.

Katarzyna Janik, Dyrektor Personalny