Bank Pekao

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pod względem wartości aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Bank Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie (współczynnik Core Tier 1 na koniec III kwartału 2012 r. na poziomie 18,9%).


Bank Pekao SA dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (1000 placówek w całym kraju) oraz oferuje swoim klientom dostęp do sieci ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i ok. 20 000 w 22 krajach Europy. W grupie kapitałowej Pekao znajdują się również największe w Polsce Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa wiodące na polskim rynku domy maklerskie, oraz spółki zajmujące się leasingiem i faktoringiem.


Bank Pekao SA jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. W 2012 roku aplikacja do bankowości mobilnej Banku Pekao wygrała w konkursie Mobile Trend Awards, Bank Pekao został także uhonorowany po raz trzeci z rzędu tytułem Top Employers Europe 2012. Na polu bankowości korporacyjnej Pekao w 2012 roku otrzymało tytuły Najlepszego Dostawcy Usług Walutowych i Najlepszego Banku Finansowania Handlu, przyznawane przez magazyn Global Finance. Bank Pekao jest czterokrotnym zdobywcą tytułu Najlepszego Banku w Polsce przyznawanego przez magazyn „Euromoney”. Trzykrotnie był uznany za najlepszy bank w Polsce przez magazyny „The Banker” i „Global Finance”. Bankowość korporacyjna została uhonorowana także m.in. nagrodą „Złotego Bankiera” za pierwsze w Europie wprowadzenie do oferty usługi identyfikacji klienta za pomocą odcisku palca.


Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która działa w 22 europejskich krajach poprzez sieć 9600 placówek oraz zatrudnia ok. 160 tys. osób.

Strategia HR

Mirosław GałatBank PEKAO S.A. jest miejscem, gdzie trwały sukces rynkowy Banku powstaje z unikalnej kompozycji potencjału, wiedzy, doświadczenia i ambicji naszych pracowników. Dlatego nieustannie stawiamy na ich systematyczny rozwój oraz ich wewnętrzną promocję w ramach organizacji.

Szerokie możliwości rozwoju kariery, jakie Bank oferuje naszym pracownikom, wynikają z kompleksowości działalności na rynku finansowym, różnorodności funkcji, struktur i stanowisk, międzynarodowego środowiska pracy oraz dostępności  szerokiej gamy działań i programów rozwojowych. Każdy pracownik Banku może samodzielnie zaplanować swoją ścieżkę rozwoju zawodowego korzystając z dostępnego w intranecie Nawigatora Kariery, jak również ma dostęp do aktualnych ofert pracy poprzez Wewnętrzną Giełdę Pracy oraz Międzynarodową Bazę Wakatów.

Kierunkowskazem wyznaczającym sposób działania Banku i jego pracowników są wyznawane wartości: równe traktowanie, szacunek, wolność w działaniu, przejrzystość, wzajemność i zaufanie. Tworzymy kulturę organizacyjną, w której każdy pracownik - bez względu na miejsce w hierarchii - swoim zachowaniem potwierdza, że wartości nie stanowią jedynie deklaracji na papierze, ale są obecne w Banku na co dzień. Dbamy o zadowolenie wszystkich, z którymi i dla których pracujemy – Klientów, Akcjonariuszy, Kontrahentów, Społeczności, w których działamy i oczywiście naszych Pracowników.

Mirosław Gałat, Dyrektor Wykonawczy Pionu Zasobów Ludzkich