INTER CARS S.A.

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Oferta spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej.

Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Inter Cars SA posiada obecnie ponad 240 filii w kraju oraz ponad 240 oddziałów w Europie. W ofercie spółki znajduje się ok. 2 milionów różnych części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oraz części zamiennych i akcesoriów do naczep, przyczep, autobusów i maszyn rolniczych. Bez względu na to, czy samochód jest marką europejską czy azjatycką, klienci mają pod ręką pełny asortyment części oraz dużą ilość narzędzi i wyposażenia warsztatowego.

Obok dystrybucji części, stanowiącej główny przedmiot działalności Inter Cars SA, firma prowadzi sprzedaż legendarnych marek motocykli Ducati (poprzez sieć placówek o nazwie Inter Motors) oraz części i akcesoriów do innych motocykli. Inter Cars SA jest także właścicielem dwóch spółek produkcyjnych: Lauber Sp. z o.o., zajmującej się regeneracją części samochodowych, oraz Feber Sp. z o.o., produkującej przyczepy i naczepy.

Inter Cars SA jest właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów Perfect Service, Q-Service, Q-Service Truck, Q-Service Premium, Q-Service Moto. W połączeniu sieć liczy ponad 1000 serwisów. W zakresie rynku ciężarowego zrzesza 77 warsztatów w Polsce i 1 na Ukrainie. Jest to zrzeszenie wolnych warsztatów samochodowych, które zachowują własną tożsamość - nazwa firmy i nazwisko właściciela są na pierwszym miejscu.

Od 2009 r. jesteśmy właścicielem platformy internetowej Motointegrator – rozwiązania dedykowanego serwisom. Portal umożliwia kontakt pomiędzy klientem, poszukującym możliwości naprawy samochodu, a warsztatem, jako punktem odbioru i montażu zakupionych części. Więcej informacji na stronie: www.mi.pl

Inter Cars SA od 2003 r. posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008. wydany przez DEKRA Certification.

W czerwcu 2012 Inter Cars SA został członkiem Koalicji na Rzecz Odpowiedzialnego Biznesu. 
Wiele nagród i wyróżnień przyniosły Inter Cars SA wyniki spółki za 2013 roku. Firma zwyciężyła w 15. edycji najważniejszego rankingu spółek giełdowych i otrzymała tytuł Giełdowej Spółki Roku 2013. Ponadto, Inter Cars SA uzyskał najwyższą ocenę stabilności firmy w 2013 r. oraz nagrodę Ministra Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi prowadzoną poprzez stronę internetową.

W listopadzie 2015 roku, w 18. edycji konkursu Wiktoria – Znak Jakości Przedsiębiorców, spółka Inter Cars SA otrzymała Nagrodę Specjalną, tzw. Super Wiktorię, w kategorii Euro Firma 2015.

W 2016 Inter Cars został zwycięzcą konkursu! HR INNOVATOR 2016! Jury nagrodziło projekt „Autostrada Rozwoju” dla kadry zarządzającej i sił sprzedaży spółki.

Strategia HR

Anna Figiel zdjecie prof.jpgTo dzięki naszym pracownikom możemy cieszyć się wysoką pozycją w Europie. Wielu z nich pracuje od początku powstania firmy i bardzo często Inter Cars jest pierwszym i jedynym przez długie lata miejscem pracy.

Wciąż dynamicznie się rozwijamy, i niezmiennie gwarantujemy: stabilność i bezpieczeństwo zatrudnienia, regularne, terminowe wynagrodzenie, umożliwiamy utrzymania balansu pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym, dbamy o atrakcyjną ofertę świadczeń socjalnych i bezpieczeństwo pracowników.

Naszą strategię opieramy na takich wartościach jak: pasja i zaangażowanie, partnerstwo oraz przedsiębiorczość. Chcemy by nasi pracownicy byli dumni z tego, że pracują dla Inter Cars, by czuli się w tej firmie dobrze i wiedzieli że ich zaangażowanie zostaje docenione.

Jedno z wyzwań, które ze względu na nasze tempo wzrostu i specyfikę obecnego rynku pracy jest istotne, to próba stworzenia spójnych systemów i wprowadzanie nowych osób do organizacji. Wiele inicjatyw, takich jak: rozbudowanie programu onboardingowego, system szkoleń (w tym e-learningowych), zastosowanie rozmaitych narzędzi informatycznych stanowią odpowiedź na to wyzwanie.

Najlepszym świadectwem tego co jako Organizacja robimy w ramach strategii HR są słowa naszych pracowników:

2.png

3.png

5.png

8.png

7.png

6.png

4.png

„W Inter Cars faktycznie można poczuć rodzinną atmosferę i nie ma w tym, ani trochę przesady. Kulturę organizacyjną, która tu panuje cechuje otwartość. Zarówno na nowe przedsięwzięcia, jak i na ludzi. Jak bowiem nazwać sytuację, kiedy będąc szeregowym pracownikiem, w godzinach pracy mogę normalnie porozmawiać, nie tylko z bezpośrednim przełożonym, ale wręcz z samym Prezesem (i to niekoniecznie na tematy związane pracą)? W swojej dotychczasowej karierze nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak otwartym podejściem przełożonych do podwładnych.”

Anna Figiel, Z-ca Dyrektora ds. Zasobów Ludzkich