IBM BTO Business Consulting Services Sp. z o.o.

IBM BTO BCS w Krakowie to jedno z największych i najszybciej rozwijających się centrów usług finansowo-księgowych na krakowskim rynku, świadczących profesjonalne usługi w zakresie wspierania procesów biznesowych. Oferujemy klientom unikalne rozwiązania, wiedzę i wieloletnie doświadczenie, kierując się zaufaniem i odpowiedzialnością we wszystkich działaniach. W strategię firmy wpisane są rozwój i dbałość o pracowników, ponieważ potencjał ludzki jest naszym najważniejszym zasobem. Współpracujemy z ponad 20 klientami zlokalizowanymi w ponad 50 krajach, wspierając ich w ponad 30 językach. Działamy nieprzerwanie od ponad 20 lat na rynku krakowskim i stale się rozwijamy, regularnie tworząc nowe miejsca pracy.

Główne obszary, w których obsługujemy naszych klientów to:

  • PTP (Accounts Payable/Procure to Pay)
  • OTC (Accounts Receivable/Order to Cash)
  • RTR (General Ledger/Record to Report)
  • Payroll
  • Procurement

Nasza organizacja, z uwagi na różnorodność dostępnych stanowisk i mnogość klientów, których obsługujemy pozwala każdemu pracownikowi wykorzystać swoje unikalne kompetencje i wciąż pogłębiać swoją wiedzę. Jesteśmy dumni z tego, że wielu naszych Managerów to osoby, które zaczynały karierę w firmie od stanowisk najniżej umiejscowionych w strukturze. Róznorodność procesów i jezyków sprawia, ze każdy moze znaleźć idealne dla siebie stanowisko lub też je zmieniać wielokrotnie w ramach jednej organizacji.

Głównymi wartościami naszej organizacji są: zaangażowanie w sukces klienta, innowacyjność mająca wpływ nie tylko na organizację, ale również na zaufanie i odpowiedzialność we wszystkich relacjach. W codziennych działaniach zarówno wewnątrz organizacji, jak i we współpracy z naszymi partnerami stawiamy ogromny nacisk na propagowanie tych wartości. Dokładamy wszelkich starań, żeby rozwijać te umiejętności naszych pracowników, które są i stają się potrzebne w tak szybko zmieniającym się świecie. Dlatego uczymy się usprawniać naszą pracę, automatyzować nasze procesy, otwarcie podchodzić do transformacji naszego biznesu. Wierzymy, że daje to świetne wyniki zarówno z perspektywy finansowej, jak i rozwojowej, nabywając nowych umiejętności.

Strategia HR

Tworząc strategię personalną bierzemy pod uwagę wiele czynników:
  • spójność z globalną strategią biznesową,

  • potrzeby naszych klientów, dla których świadczymy usługi na najwyższym poziomie,

  • potrzeby naszych pracowników, żeby tworzyć dla nich jak najlepsze środowisko pracy.

Dział HR w IBM BTO BCS w Krakowie skupia w swoich szeregach grono doświadczonych profesjonalistów, związanych z firmą od wielu lat, podzielonych na kilka zespołów: HR Partnerów, Rekrutacji, Administracji Personalnej i Płac oraz Szkoleń i Rozwoju.

Począwszy od prawidłowego rozpoznania oczekiwań managerów i klientów na etapie pozyskiwania i rekrutacji talentów, poprzez doskonale zorganizowany proces zarządzania dokumentacją pracowniczą, kompleksowy program szkoleniowy dla pracowników każdego szczebla w organizacji kończywszy na profesjonalnym wsparciu na najwyższym poziomie w realizacji celów krótko i długoterminowych naszego biznesu. Głównymi celami działań Działu HR jest budowanie zaangażowania, tworzenie przyjaznego miejsca pracy, wysoka jakość wsparcia, elastyczne i mądre reagowanie na bieżące potrzeby. Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca między Działem HR a innymi jednostkami w organizacji układała się jak najlepiej, czego konsekwencją są dobre wyniki i zadowolenie naszych klientów. Wspólnie tworząc i rozwijając ten zespół przez wiele lat mieliśmy szansę przeprowadzić wiele świetnych inicjatyw, wdrożyć innowacyjne programy i rozwiązania, przygotować narzędzia wspierające w codziennej pracy. Naszą dewizą jest to, że nie zatrzymujemy się choćby na chwilę, każdego dnia udoskonalamy naszą pracę, szukamy nowych inspiracji, zmieniamy się wraz z organizacją.