Glenmark Pharmaceuticals Sp. z o.o.

GLENMARK PHARMACEUTICALS obchodzi w tym roku swoje 40-te urodziny – 40 lat działalności na rynkach światowych.

Firma powstała w 1977 r. w Bombaju (INDIE), a jej założycielem był Gracias Saldanha. Nazwa firmy pochodzi od imion jego dwóch synów Glenna i Marka. Dziś GLENMARK zarządzana przez Glenna Saldanhę, jest globalną organizacją obecną na rynkach ponad 80 krajów, zatrudniającą ponad 14 tys. pracowników, zarządzającą 17 zakładami produkcyjnymi (m.in. w Indiach, USA, Argentynie, Czechach).

Misją firmy jest podnoszenie jakości życia pacjentów i ich rodzin poprzez wprowadzanie na rynek skutecznych i bezpiecznych leków generycznych oraz, co istotne, dążenie do wprowadzenia własnych innowacyjnych molekuł.

Badania nad nowymi cząsteczkami chemicznymi i biologicznymi realizowane są w kilku centrach R&D w Indiach i Szwajcarii. Nasze działania skoncentrowane są w obszarze dermatologii, schorzeń układu oddechowego, onkologii i leczenia chronicznego bólu. Obecnie prowadzimy badania nad 10 molekułami, które są na różnych etapach badań. 5 molekuł jest w fazie badań klinicznych, druga połowa w fazach przedklinicznych. Ponadto na przestrzeni minionych lat GLENMARK podpisał 7 umów udzielających licencji na swoje produkty pięciu innym międzynarodowym firmom farmaceutycznym, co potwierdza naszą silną pozycję w obszarze badań.

Kluczowymi wartościami, które przyświecają nam w GLENMARK są: nastawienie na OSIĄGNIĘCIA, WIEDZA i jej rozwój oraz wzajemny SZACUNEK.
ARK logo _wartości PL.jpg

 
GLENMARK w Polsce

Na polskim rynku jesteśmy obecni od 2008 r., konsekwentnie realizując strategię rozwoju w środowisku farmaceutycznym i medycznym. Obecnie nasza firma zatrudnia ponad 100 pracowników, tworząc specjalistyczne zespoły odpowiedzialne za promocję naszych produktów skierowaną do lekarzy i farmaceutów, oraz sprzedaż i dystrybucję do hurtowni farmaceutycznych, szpitali, klientów aptecznych (sieciowych i indywidualnych). Pracownicy działów: Rejestracji, Prawnego i pozostałych obszarów wsparcia dbają o najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z obowiązującymi regulacjami prawnymi.

 

W osSOLIDNY PRAC ROKU 2016.jpgtatnich latach nasze dokonania oraz sukcesy na rynku polskim zostały uhonorowane takimi tytułami jak np. „Gazele Biznesu 2015” czy „Solidny Pracodawca 2016”.

Gazele_2015_CMYK.jpg

Pozostając wierni naszym wartościom, z determinacją dążymy do realizacji globalnej Wizji, którą jest ciągłe umacnianie pozycji GLENMARK, jako międzynarodowej firmy farmaceutycznej opartej na badaniach i rozwoju. 
 

GLENMARK, od momentu zaistnienia w Polsce, prężnie i z powodzeniem rozwija się w obszarach specjalizacji medycznych takich jak: Psychiatria, Neurologia, Onkologia oraz Alergologia i Dermatologia. Przez te lata udostępniliśmy dla pacjentów szereg produktów o statusie RX, tzn. na receptę (refundowanych i nierefundowanych). Czerpiąc z doświadczeń w obszarze produktów o statusie RX, od kilku lat GLENMARK Polska rozwija również portfolio produktów o statusie leków OTC (leków bez recepty), suplementów diety, dermokosmetyków, czy wyrobów medycznych. W ten sposób kompleksowo odpowiadamy na potrzeby polskiego rynku farmaceutycznego. Śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy jednym z inicjatorów promocji OTX (OTC i suplementy) budując świadomość tych produktów wśród pacjentów poprzez rekomendację lekarską.