Covance

Covance to międzynarodowa korporacja działająca w szeroko pojętej branży rozwoju produktów medycznych z główną siedzibą w Princeton w Stanach Zjednoczonych. Covance wspiera swoich klientów na każdym etapie rozwoju leku – począwszy od wstępnych badań laboratoryjnych, poprzez badania przedkliniczne i kliniczne oraz analizę statystyczną ich wyników, aż do wprowadzenia produktu na rynek.

 
Firma powstała w 1968 roku, a od roku 1996 funkcjonuje pod nazwą Covance. Covance jest globalnym liderem w swojej branży, zatrudnia ponad 13 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach na świecie, posiadając nowoczesną i rozwiniętą sieć własnych laboratoriów.

Od lutego 2015 Covance jest częścią koncernu LabCorp i funkcjonuje jako niezależny biznes specjalizujący się w rozwoju leków. Wspólnie, LabCorp i Covance stanowią firmę, która tworzy i wyznacza nowe standardy dla branży szeroko pojętych usług medycznych.

 
Covance w Polsce istnieje od 1997 roku, obecnie zatrudnia ponad 150 osób głównie monitorów badań klinicznych, oraz programistów i statystyków. Misją Covance jest pomoc klientom w możliwie jak najszybszym wprowadzaniu „cudów medycyny” na rynek.