Angelini Pharma Polska

Grupa Angelini to międzynarodowy koncern, którego głównym obszarem  działalności jest produkcja i dystrybucja leków oraz substancji chemicznych. Spółka założona we Włoszech w 1919 roku przez farmaceutę Francesco Angelini, dziś jest liderem na rynku ochrony zdrowia i higieny osobistej. W branży farmaceutycznej Angelini posiada oddziały w 17 krajach i zatrudnia 2600 osób, zaś obroty w 2011 roku osiągnęły 650 mln euro. Angelini zajmuje się badaniami i rozwojem oraz produkcją i sprzedażą substancji czynnych, leków oryginalnych, leków generycznych, produktów leczniczych i suplementów diety.

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o. jest polskim oddziałem Grupy. Dzięki  ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu na rynku farmaceutycznym, uzyskaliśmy uznanie zarówno profesjonalistów medycznych jak i pacjentów. Naszą misją jest oferowanie unikalnych, skutecznych i bezpiecznych produktów leczniczych w wielu obszarach terapeutycznych, co zapewnia nam ugruntowaną pozycję na polskim rynku farmaceutycznym. W naszej ofercie znajdują się zarówno leki innowacyjne, pochodzące z działu badawczo-rozwojowego Angelini, jak i produkty powierzone nam przez naszych partnerów handlowych.

Strategia HR

Monika MilaniRolą Działu Personalnego firmy Angelini Pharma Polska jest zapewnienie wysokich standardów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. By wspierać firmę w realizacji jej celów biznesowych nie wystarczą jednak wysokie standardy, nowoczesne narzędzia czy innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania. Wierzymy w to, że o sukcesie firmy decydują LUDZIE. To nasi pracownicy świadczą o powodzeniu naszych działań. Dlatego misją Działu Personalnego jest wspieranie potencjału swoich pracowników poprzez stwarzanie możliwości ich dalszego rozwoju.

Niezwykle ważnym elementem firmowej strategii jest system ocen rocznych, który pozwala na kompleksowe podejście do najistotniejszych problemów  zarządzania zasobami ludzkimi. Proces ten ma decydujące znaczenie dla racjonalizacji polityki personalnej, a odpowiednio opracowane wyniki ocen stanowią cenne źródło informacji o bieżących potrzebach z tego obszaru. Koncentracja na jasnych i mierzalnych celach ułatwia zrozumienie strategii firmy i wpływa na zaangażowanie pracowników.


Cechą wyróżniającą  Angelini Pharma Polska jest dobra atmosfera pracy, która w dużej mierze wynika ze swobodnej i bezpośredniej komunikacji pomiędzy pracownikami oraz współpracy opartej na wzajemnym szacunku. To głównie zasługa dobrze dobranych pracowników. Podczas procesu rekrutacji zwracamy uwagę nie tylko na wymagane kwalifikacje i doświadczenie, ale równie ważne są dla nas wartości i zainteresowania kandydata. Dzięki temu jesteśmy stabilną organizacją, miejscem dla osób gotowych do podejmowania wyzwań zawodowych w dłuższej perspektywie czasowej.

Monika Milani, Dyrektor Personalny