Wolontariat pracowniczy – jak go wdrożyć? Dlaczego warto? Jak uregulować pod kątem prawnym?

O czym będziemy rozmawiać?

  • Czym jest wolontariat pracowniczy i jakie mogą być jego formy?
  • Co daje wolontariat pracowniczy dla organizacji? Omówienie na bazie doświadczeń.
  • Jak uregulować zasady wolontariatu pracowniczego?
  • Jak zachęty może stosować pracodawca dla osób biorących udział w wolontariacie?

  

Marcin Frckowiak fotoMARCIN FRĄCKOWIAK

Radca prawny, specjalista z zakresu zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy.

Radca prawny, ekspert Business Centre Club z zakresu zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy. W 2019 r. jako jedyny radca prawny w Polsce został Laureatem nagrody (3 miejsce) w prestiżowym konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra, edycja 2019.

W trakcie swojej praktyki zawodowej zajmował się m.in.: doradztwem dla pracodawców w procesach: restrukturyzacji, przekształceń, przejścia całości lub części zakładu pracy na rzecz nowego pracodawcy w trybie art. 231 Kodeksu pracy, badaniami due diligence z zakresu prawa pracy, tworzeniem regulaminów i porozumień dotyczących zbiorowych praw i obowiązków stron stosunku pracy, tworzeniem zakładowych funduszy świadczeń socjalnych, negocjacjami porozumień zawieranych z organizacjami społecznymi, reprezentacją pracodawców w sporach zbiorowych ze związkami zawodowymi.

Reprezentuje pracowników oraz pracodawców w postępowaniach przed sądami pracy w całej Polsce. Z sukcesami prowadzi sprawy związane z roszczeniami z tytułu: mobbingu, dyskryminacji oraz nierównego traktowania w zatrudnieniu, wypłatę świadczeń związanych ze stosunkiem pracy oraz sprawy dotyczące roszczeń pracowników w związku z rozwiązaniem stosunku pracy o przywrócenie do pracy lub odszkodowanie.

Z sukcesami prowadził także spory dotyczące wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Ważną częścią dorobku radcy prawnego Marcina Frąckowiaka jest jego działalność naukowa  i dydaktyczna, zwłaszcza ukierunkowana na praktyczne szkolenia dla przedstawicieli biznesu oraz kadr.

Od listopada 2015 r. jest współtwórcą ścieżki prawa pracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (PSZK). Jest również współtwórcą oraz stałym wykładowcą na spotkaniach Grupy HR Loży Business Centre Club w Katowicach. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy dla największych pracodawców w Polsce.

 

AGATA GNATAGATA GNAT

Wiceprezeska fundacji AJKUM im. Anny i Józefa Kumorek. Specjalistka w testowaniu i wdrażaniu innowacji społecznych (m.in. wolontariat pracowniczy, system nawigacji dla osób o obniżonej percepcji,  ułatwiający poruszanie się po obiektach medycznych).

Ma misję agitacji równościowej bez względu na okoliczności, 15-letnie doświadczenie w działaniach na rzecz równości szans, prowadzeniu seminariów, szkoleń i doradztwa, wdrażania polityk horyzontalnych UE oraz animacji społecznej.

Członkini zespołu monitorująco- weryfikującego stopień wdrożenia Konwencji ONZ w prawach osób niepełnosprawnych w projekcie „Śląskie bez barier”.

Prowadzi szkolenia dot. zasad równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingu w miejscu pracy oraz spotkania aktywizacyjne dotyczące respektowania równych szans, których celem jest budowanie świadomości nt. własnej tożsamości i kształtowanie postawy uwrażliwiającej na wszelkie przejawy łamania praw człowieka.

Prywatnie mistrzyni w układaniu puzzli Beksińskiego, aktywna rowerzystka, górołazka i człowiek, który na każdy problem zawsze przychodzi z pomocą.

data:
2022-09-13
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #wiosnazHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl