Nowe obowiązki jakie czekają pracodawców w 2022 r. w związku z koniecznością wdrożenia dyrektyw UE – cz. 2

Zapraszam na drugą część szkolenia poświęconego zmianom w prawie pracy związanym z koniecznością wdrożenia dyrektyw UE. W tej części skupimy się na obowiązkach pracodawców związanych z nowymi uprawnieniami rodziców i opiekunów. Będzie również możliwa dyskusja na temat obowiązków związanych z zapewnieniem pracownikom przejrzystych i  przewidywalnych warunków pracy.

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej zobowiązuje nasz kraj do wdrożenia do ustawodawstwa wewnętrznego dyrektyw wydawanych przez tą organizację. W obszarze szeroko rozumianego prawa pracy do sierpnia br będziemy zobligowani do dostosowania polskiej legislacji do dwóch aktów jakimi są: dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów oraz dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1152 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej. Dyrektywy te spowoduję bardzo istotne zmiany w Kodeksie pracy, które zostaną omówione podczas spotkania z prof. K. Walczakiem.

Pierwszą część spotkania znajdziecie w Bazie Wiedzy PSZK w zakładce „Prawo pracy”.

     

    kwalczakKrzysztof Walczak jest doktorem habilitowanym nauk prawnych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz partnerem w kancelarii C&C Chakowski & Ciszek. Specjalizuje się w tematyce współpracy pracodawców ze związkami zawodowymi, wynagradzania i motywowania, a także fuzji, przejęć i restrukturyzacji zatrudnienia. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych i MBA m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii L. Koźmińskiego, SGH, Uniwersytecie SWPS. Jest autorem i redaktorem wielu publikacji książkowych m.in. „Zasady wynagradzania za pracę u pracodawców - przedsiębiorców w świetle autonomicznych źródeł prawa pracy”, „Zbiorowe prawo pracy. Komentarz”, „Komentarz do Kodeksu pracy”, „Prawo pracy (dla sędziów i pełnomocników)”. Jest członkiem Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami oraz Centrum Nietypowych Stosunków Zatrudnienia Uniwersytetu Łódzkiego.

    data:
    2022-05-24
    czas:
    14:00-15:00
    miejsce:
    Webinar

    zgłoś udział

    Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

    Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

    Przegapiłeś webinar?

     

    Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

     

    baza wiedzy

    Chcesz otrzymywać newsletter
    o sezonie #wiosnazHR2024?

     

    zapisz się

    Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

    ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

    mail: kontakt [at] pszk.pl

    Copyright & reżyseria PSZK.PL
    Design Solmedia.pl