Zezwolenia na pobyt – rola pracodawcy, obowiązki, największe wyzwania dla cudzoziemców

O czym będziemy rozmawiać?

  • Pozycja pracodawcy w postępowaniu o wydanie zezwolenia na pobyt dla pracownika – jakie pracodawca ma prawa w toczącym się procesie, za co ponosi odpowiedzialność?
  • Dokumenty wymagane od pracodawcy w związku z postępowaniem pobytowym pracownika – co i jak przygotować, na jakie pułapki zwrócić uwagę?
  • Zadania pracownika w postępowaniu pobytowym – na co uczulić pracownika, aby uniknąć negatywnej decyzji urzędu lub innych typowych problemów

 

Karolina SchiffterKarolina Schiffter, adwokat, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy. Zbudowała jeden z największych zespołów imigracji i Global Mobility, funkcjonujący w strukturach kancelarii w Polsce. Jest cenionym ekspertem w obszarze prawa imigracyjnego i relokacji pracowników. Cyklicznie publikuje artykuły w gazetach codziennych i czasopismach naukowych. Aktywnie działa w organizacjach międzynarodowych i jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016”.

 

Aleksander Dzurylo1Aleksander Dżuryło, Konsultant ds. Imigracji w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global

Z szeroko rozumianym prawem imigracyjnym, postępowaniem administracyjnym oraz sądowoadministracyjnym związany od początku swojej kariery zawodowej. Doświadczenie zdobywał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym oraz warszawskich kancelariach prawnych. Kompleksowo doradza pracodawcom w zakresie zatrudnienia obcokrajowców i legalizacji ich pobytu na terenie RP. Ponadto specjalizuje się w delegowaniu i relokacji pracowników oraz procedurze nabycia i zrzeczenia się obywatelstwa polskiego. Do kręgu swoich zainteresowań zalicza również szereg zagadnień związanych z indywidualnym i zbiorowym prawem pracy.

 

data:
2022-04-21
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #jesieńzHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl