Specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy – wnioski z perspektywy pracodawcy

Specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy już obowiązuje. Z perspektywy pracodawców zatrudniających i chcących zatrudnić Ukraińców znajomość tej ustawy jest kluczowa. Zapraszamy na kolejne spotkanie specjalne, które poprowadzi mec. Karolina Schiffter i mec. Tomasz Rogala.

O czym będziemy rozmawiać?

  • Legalizacja pracy i zasady powierzania pracy
  • Prowadzenie działalności gospodarczej
  • Zasady przedłużania okresów legalnego pobytu obywateli Ukrainy
  • Pozostałe uprawnienia dla obywateli Ukrainy

 

Karolina SchiffterKarolina Schiffter, adwokat, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy. Zbudowała jeden z największych zespołów imigracji i Global Mobility, funkcjonujący w strukturach kancelarii w Polsce. Jest cenionym ekspertem w obszarze prawa imigracyjnego i relokacji pracowników. Cyklicznie publikuje artykuły w gazetach codziennych i czasopismach naukowych. Aktywnie działa w organizacjach międzynarodowych i jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016”.

 

Tomasz RogalaTomasz Rogalaradca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global

Zarządzający Zespołem Global Mobility&Immigration. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa w obszarze prawa pracy i prawa imigracyjnego. Zarządza projektami z zakresu międzynarodowej mobilności pracowników, takimi jak transfery wewnątrz grupy kapitałowej (intra-corporate transfers) oraz delegowania w celu świadczenia usług, a także projektami dotyczącymi lokalnego zatrudnienia cudzoziemców w Polsce.

Reprezentuje klientów w postępowaniach dot. legalizacji zatrudnienia i pobytu cudzoziemców przed organami administracyjnymi w obu instancjach oraz sądami. Doradza kompleksowo w obszarze wszystkich aspektów HR związanych z zatrudnieniem cudzoziemców oraz prowadzi szkolenia i warsztaty dot. tych zagadnień. Autor publikacji prasowych i komentarzy dot. tematu zatrudniania cudzoziemców.

 

data:
2022-03-15
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #wiosnazHR2023?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl