Pobyt i praca Ukraińców w Polsce – spotkanie specjalne

W Polsce pracuje ok. 1,4 mln. osób z Ukrainy. Wojna tę liczbę zmieni. O ile? Tego nikt nie wie. Jakie wyzwania czekają pracodawców zatrudniających i chcących zatrudnić pracowników z Ukrainy? Jak pracodawcy w Polsce mogą wspierać Ukraińskich pracowników i ich rodziny? Jakich zmian i ułatwień w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy oczekują pracodawcy?

Do rozmowy specjalnej zaprosiliśmy trójkę znakomitych prawników, ekspertów prawa pracy i prawa imigracyjnego. Z dr Izabelą Florczak, mec. Karoliną Schiffter oraz mec. Michałem Wysłockim rozmawiać będzie Piotr Palikowski.

Zaprosiliśmy również gościa specjalnego – Dmytro Kozlov, Executive Director naszego siostrzanego, ukraińskiego Stowarzyszenia HR, HRForum Personnel Management Association.

Spotkanie jest otwarte dla specjalistów i menedżerów HR.

 

kozlovDmytro Kozlov

Board Member (People, Organization Development, Strategic Planning) of Public Broadcasting Company of Ukraine | UA: Суспільне Мовлення

Executive Director, co-founder, HR FORUM Personnel Management Association of Ukraine

Member Of The Supervisory Board, National Agency of Ukraine on Civil Service

 

Karolina SchiffterKarolina Schiffter, adwokat, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy. Zbudowała jeden z największych zespołów imigracji i Global Mobility, funkcjonujący w strukturach kancelarii w Polsce. Jest cenionym ekspertem w obszarze prawa imigracyjnego i relokacji pracowników. Cyklicznie publikuje artykuły w gazetach codziennych i czasopismach naukowych. Aktywnie działa w organizacjach międzynarodowych i jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016”.

 

iflorczakdr Izabela Florczak

jest Szefową Działu Employment Immigration w Kancelarii C&C Chakowski & Ciszek. Jest doktorem nauk prawnych, radcą prawnym i adiunktem w Katedrze Prawa Pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Jest także zastępcą Kierownika Centrum Studiów Migracyjnych Uniwersytetu Łódzkiego. Ponadto jest współpracownikiem Sekcji Badań nad Imigracją do Polski Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk. Jest współzałożycielką i współkoordynatorką Polskiej Sieci Naukowej Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego COOPERANTE. Jest wykonawcą, kierownikiem i ekspertem w licznych projektach naukowych o zasięgu międzynarodowym. Jest autorką publikacji oraz raportów dotyczących prawa pracy i migracji zarobkowych.

 

michalwyslockiMichał Wysłocki

Reprezentuje polskich i zagranicznych pracodawców, w tym spółki skarbu państwa, w postępowaniach legalizujących pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce.

Zarządza projektami związanymi z powierzaniem wykonywania pracy cudzoziemcom w Polsce, a także audytami sprawdzającymi legalność zatrudnienia cudzoziemców. Reprezentuje podmioty zatrudniające cudzoziemców w kontrolach PIP i Straży Granicznej. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców dla firm prywatnych, spółek skarbu państwa oraz urzędów wojewódzkich.

Prawnik rekomendowany w rankingu LEGAL 500 EMEA 2020 i 2021 w zakresie prawa imigracyjnego (w ramach praktyki „Employment”). Laureat nagrody publiczności w organizowanym przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji konkursie Złote Wachlarze 2018, za działania promujące uregulowane migracje zarobkowe w sektorze biznesu.

Wiceprzewodniczący zespołu roboczego ds. legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Członek Powiatowych Rad Rynku Pracy w Katowicach, Krakowie i powiecie krakowskim. Członek i ekspert Rady Strategicznej projektu „Zmniejszanie różnic między ustawodawstwem a praktyką w zakresie delegowania pracowników” (POW-BRIDGE) realizowanego w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Członek zespołu redakcyjnego bloga „Laboratorium Migracji” tworzonego przez Instytut Nauk Prawnych PAN i Stowarzyszenie Interwencji Prawnej.

data:
2022-02-28
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #jesieńzHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl