Wdrażanie struktur B2B w organizacji. O czym pamiętać, aby było bezpiecznie dla firmy?

Polski Ład stał się istotnym czynnikiem, który wzmaga zainteresowanie pracowników zmianą podstawy ich zatrudnienia z umowy o pracę na rzecz umowy B2B. Podczas spotkania organizowanego przez PSZK i PCS| Littler w dniu 17 maja 2022 r. o godz. 14:00 opowiemy Państwu o tym jak wprowadzić zatrudnienie w oparciu o umowy B2B, aby było to bezpieczne.

O czym będziemy rozmawiać?

  • na czym polega specyfika współpracy z B2Bowcem w porównaniu z pracownikiem;
  • czy każdy pracownik może przejść na umowę B2B;
  • czy kadra zarządzająca może być zatrudniona na umowie B2B?
  • jak wdrożyć strukturę B2B, aby zminimalizować ryzyko ustalenia stosunku pracy;
  • PIT, ZUS, ubezpieczenie zdrowotne po przejściu na B2B – kto i ile zapłaci?

 

Bartosz Tomanek2Bartosz Tomanek, adwokat, starszy prawnik w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global

Zarządzający Zespołem PCS | Littler w Gdańsku. Kompleksowo wspiera pracodawców w zakresie szeroko pojętego prawa HR, tj. indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy, zatrudnienia opartego o umowy cywilnoprawne, a także w prawnopracowniczych aspektach transakcji M&A.Bartosz doradza pracodawcom także z perspektywy compliance. Do jego specjalizacji należy wsparcie przy prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających, w tym w szczególności dotyczących mobbingu, dyskryminacji, molestowania czy nadużyć menedżerskich. Wspiera przedsiębiorców we wdrażaniu wewnętrznych regulacji dotyczących whistleblowingu (ochrona sygnalistów) – Bartosz posiada certyfikat Approved Whistleblowing Compliance Officer. Ponadto, posiada doświadczenie m.in. w zatrudnianiu i rozwiązywaniu stosunków zatrudnienia z wyższą kadrą menedżerską, wdrażaniu splitowych struktur zatrudnienia, przygotowywaniu wewnętrznych regulaminów, polityk czy programów motywacyjnych, tworzeniu polityk wynagrodzeń dla spółek giełdowych, restrukturyzacji zatrudnienia, przejściach zakładów pracy, przygotowywaniu umów o zakazie konkurencji oraz relacji ze związkami zawodowymi. Autor publikacji oraz szkoleń z zakresu prawa HR.

 

Oskar Kwiatkowski

Oskar Kwiatkowski, aplikant radcowski, prawnik w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień | Littler Global

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał praktykując w kancelariach działających zarówno lokalnie, jak i w skali kraju. W pracy codziennej zajmuje się udzielaniem merytorycznej pomocy w obsłudze prawnej klientów Kancelarii. Jego zainteresowania obejmują obszary zarówno indywidualnego, jak i zbiorowego prawa pracy.  Z optymizmem spogląda na możliwość wykorzystywania nowych technologii prawnych.

 

 

data:
2022-05-17
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #wiosnazHR2023?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl