Zatrudnienie cudzoziemców w IT

O czym będziemy rozmawiać?

  • Umowa o pracę, umowa zlecenia, czy B2B – wpływ formy współpracy z cudzoziemcem na legalizację jego pobytu i pracy w Polsce;
  • Praca zdalna cudzoziemca w Polsce i z zagranicy – kiedy wymaga zezwolenia na pracę i jak określać miejsce wykonywana pracy na potrzeby jej legalizacji;
  • Blue Card – zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji:
  • • komu przysługuje, jak je uzyskać, jak z niego korzystać,
    • różnice pomiędzy Blue Card a „zwykłym” zezwoleniem na pobyt czasowy i pracę,
    • zalety i wady Blue Card z punktu widzenia cudzoziemca i podmiotu powierzającego mu pracę;
  • Poland. Business Harbour – jak skorzystać z ułatwień w relokacji i zatrudnieniu specjalistów IT ze Wschodu; nowa odsłona programu.

 

michalwyslockiMichał Wysłocki – Dyrektor Działu Prawa Imigracyjnego w Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy

Reprezentuje polskich i zagranicznych pracodawców, w tym spółki skarbu państwa, w postępowaniach legalizujących pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce.

Zarządza projektami związanymi z powierzaniem wykonywania pracy cudzoziemcom w Polsce, a także audytami sprawdzającymi legalność zatrudnienia cudzoziemców. Reprezentuje podmioty zatrudniające cudzoziemców w kontrolach PIP i Straży Granicznej. Prowadzi liczne szkolenia z zakresu legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców dla firm prywatnych, spółek skarbu państwa oraz urzędów wojewódzkich.

Prawnik rekomendowany w rankingu LEGAL 500 EMEA 2020 i 2021 w zakresie prawa imigracyjnego (w ramach praktyki „Employment”). Laureat nagrody publiczności w organizowanym przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji konkursie Złote Wachlarze 2018, za działania promujące uregulowane migracje zarobkowe w sektorze biznesu.

Wiceprzewodniczący zespołu roboczego ds. legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Członek Powiatowych Rad Rynku Pracy w Katowicach, Krakowie i powiecie krakowskim. Członek i ekspert Rady Strategicznej projektu „Zmniejszanie różnic między ustawodawstwem a praktyką w zakresie delegowania pracowników” (POW-BRIDGE) realizowanego w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Członek zespołu redakcyjnego bloga „Laboratorium Migracji” tworzonego przez Instytut Nauk Prawnych PAN i Stowarzyszenie Interwencji Prawnej.

data:
2021-11-22
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #jesieńzHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl