Zatrudnianie pracowników z niepełnosprawnościami

Spotkanie jest pierwszym wydarzeniem cyklu "Diversity & Inclusion", którego celem jest pokazanie w jaki sposób czerpać z potencjału różnorodności i jak szerzyć i praktykować ideę włączania w organizacjach. Z drugiej strony cykl ma zadanie uświadomienia, czym te zagadnienia są, a czym nie są i w jaki sposób powinniśmy unikać - pochodzących z niewiedzy - gaf, pomyłek i sztampy związanych z tym obszarem. Zapraszamy na spotkanie z Panią Iwoną Kamińską, HR Manager Grupy AF. Cykl moderuje Ewa Kirsz.

O czym będziemy rozmawiać?

  • o obecnej sytuacji na rynku pracy i możliwościach pozyskiwania osób z niepełnosprawnościami,
  • o tym, na co należy zwrócić uwagę przy zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami,
  • jakie korzyści daje nam współpraca z osobami z niepełnosprawnościami - o aspektach finansowych i niefinansowych (EB, CSR),
  • o stereotypach, ocenach, mitach na temat kłopotów z różnorodnością.

 

iwonakaminskaIwona Kamińska

Przygodę z HR rozpoczęłam w 2017 r. Od 2020 r HR Manager w Grupie AF i Konsultant ds. Employer Brandingu i odpowiedzialnego zatrudniania w Fundacji Biznes Bez Barier. Wsparcie osób z niepełnosprawnościami w odnalezieniu się na rynku pracy to cel moich działań. Przekonanie pracodawców językiem korzyści, że osoby z niepełnosprawnościami to wartościowi pracownicy, których warto zatrudniać to misja, którą realizuję. Prywatnie - miłośniczka pekińczyków i dogoterapeuta.

 

ekirszEwa Kirsz

Menedżerka HR z kilkunastoletnim doświadczeniem zdobywanym w dużych firmach. Procesy HR zna od podszewki i z chęcią dzieli się wiedzą na temat ich prawidłowego projektowania i wprowadzania do organizacji. Od kilku lat łączy pasję do HR z pracą dydaktyczną, wiedząc, jak ważna jest praktyka biznesu dla adeptów kierunków studiów, szczególnie tych związanych z kapitałem ludzkim. Pasjonatka i propagatorka mentoringu jako niezwykle owocnej formy odkrywania i rozwijania potencjału tkwiącego w każdym z nas. Jako mentorka w programach mentoringowych pomaga zbudować pewność siebie na rynku pracy i rozwinąć karierę uczestników programu, a także wzmocnić obszar związany z różnorodnością i inkluzywnością organizacji.

"Praca w HR to nie tylko zawód, to rodzaj misji i pasji, którą nieustannie należy pielęgnować. A HR Biznes Partnering to kolejny, konieczny krok do zrobienia na drodze tego rozwoju" - tak uważa.

data:
2021-09-23
czas:
11:00-12:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #wiosnazHR2023?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl