Równe traktowanie i zakaz dyskryminacji w praktyce

Gościem spotkania będzie Marzena Łabędź, Radca Prawny, Partner w Kancelarii Sadkowski i Wspólnicy. Prowadzi Dział Prawa Pracy.

O czym będziemy rozmawiać?

  • Co oznacza obowiązek równego traktowania i zakaz dyskryminacji w kontekście przepisów kodeksu pracy,
  • Czy równe traktowanie oznacza zawsze traktowanie w taki sam sposób,
  • Czy przywileje dla niektórych pracowników – np. różnych wyznań, osób palących czy osób korzystających z uprawnień rodzicielskich mogą stanowić przykład nierównego traktowania – case study,
  • W jaki sposób pracownicy mogą dochodzić swoich roszczeń w przypadku nierównego traktowania i jak mogą bronić się przed tymi zarzutami pracodawcy.

Marzena Łabędź

Specjalizuje się zarówno w indywidualnym jak i zbiorowym prawie pracy. Reprezentuje jednych z największych pracodawców m.in. w branżach: bankowej, farmaceutycznej, kosmetycznej, kolejowej, budowlanej, spożywczej – zapewniając im nie tylko bieżące doradztwo, ale również reprezentację w sporach sądowych. W ramach swojej praktyki wspiera także pracodawców w negocjacjach z partnerami społecznymi w ramach sposób zbiorowych i rokowań układów zbiorowych pracy.

Zaangażowana jest ponadto w działalność dydaktyczną – prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady z zakresu prawa pracy, skierowane przede wszystkim do dyrektorów personalnych w największych firmach. Od 2016 r. wykładowca na Studiach Podyplomowych UJ.

Autor m.in. artykułów publikowanych Studiach z zakresu prawa pracy i polityki społecznej wydawanych nakładem Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także w Rzeczpospolitej i Gazecie Prawnej. Współautor wydawnictw takich jak: „Dokumenty pracownicze. Wzory i komentarze” (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2014) oraz „Dokumenty w zatrudnieniu na podstawie pragmatyk służbowych. Wzory i komentarze” (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2015), Akty wykonawcze prawa pracy. Komentarz (red. nauk. K.W. Baran, Wolters Kluwer, Rok publikacji: 2016).

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego,  radca prawny, wpisana na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu, nr wpisu  OP-C-647/2012.

 

data:
2020-11-23
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #wiosnazHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl