Kolejna nowelizacja specustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

 

O czym będziemy rozmawiać?

  • Prawo pobytu obywateli Ukrainy w Polsce - przedłużenie statusu UKR i innych praw pobytowych po 30 czerwca 2024 r.
  • Nowe zasady składania powiadomień do urzędu pracy o zatrudnieniu obywatela Ukrainy
  • Nowe zasady dot. zezwoleń na pobyt dla pracujących i niepracujących obywateli Ukrainy

 

Tomasz RogalaTomasz Rogala

Radca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzający Zespołem Global Mobility&Immigration. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa w obszarze prawa pracy i prawa imigracyjnego. Zarządza projektami z zakresu międzynarodowej mobilności pracowników, takimi jak transfery wewnątrz grupy kapitałowej (intra-corporate transfers) oraz delegowania w celu świadczenia usług, a także projektami dotyczącymi lokalnego zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Reprezentuje klientów w postępowaniach dot. legalizacji zatrudnienia i pobytu cudzoziemców przed organami administracyjnymi w obu instancjach oraz sądami. Doradza kompleksowo w obszarze wszystkich aspektów HR związanych z zatrudnieniem cudzoziemców oraz prowadzi szkolenia i warsztaty dot. tych zagadnień. Autor publikacji prasowych i komentarzy dot. tematu zatrudniania cudzoziemców. Niezależnie od zagadnień mobilności pracowniczej i zatrudniania cudzoziemców, doradza w pełnym spektrum indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, w tym w zakresie zagadnień takich jak zwolnienia, restrukturyzacje, relacje ze związkami zawodowymi i innymi przedstawicielstwami pracowników, kształtowanie systemów wynagradzania, zarządzenie czasem pracy, przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi. Reprezentuje klientów w sprawach sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

 

Aleksander Dzurylo1

Aleksander Dżuryło

Prawnik w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Z szeroko rozumianym prawem imigracyjnym, postępowaniem administracyjnym oraz sądowoadministracyjnym związany od początku swojej kariery zawodowej. Doświadczenie zdobywał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym oraz warszawskich kancelariach prawnych. Kompleksowo doradza pracodawcom w zakresie zatrudnienia obcokrajowców i legalizacji ich pobytu na terenie RP. Nadzoruje projekty z zakresu lokalnego zatrudnienia, transferów wewnątrz grupy kapitałowej i delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. Ponadto specjalizuje się w procedurze nabycia i zrzeczenia się obywatelstwa polskiego. Do kręgu swoich zainteresowań zalicza również szereg zagadnień związanych z indywidualnym i zbiorowym prawem pracy. Prowadzi szkolenia dla cudzoziemców oraz największych polskich i zagranicznych pracodawców w językach angielskim, polskim, ukraińskim i rosyjskim. Jest autorem i współautorem artykułów publikowanych w prasie ogólnopolskiej. Koordynator cyklu inicjatyw pro bono #JakPomócUkrainie.

 

data:
2024-06-04
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #wiosnazHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl