Zatrudnianie obywateli Ukrainy po 4 marca 2024 r.

 

Unia Europejska zdecydowała o przedłużeniu ochrony czasowej dla obywateli Ukrainy chroniących się przed wojną do 2025 r. Z drugiej strony, polska specustawa ukraińska przewiduje ułatwienia dot. pracy i pobytu w związku z tzw. statusem UKR tylko do 4 marca 2024 r. Jak więc będzie wyglądała w Polsce sytuacja obywateli Ukrainy i zatrudniających ich pracodawców po 4 marca 2024 r.? Które z obecnych rozwiązań dot. pobytu i pracy pozostaną dostępne i dla kogo? Na spotkaniu omówimy zarówno sytuację osób posiadających tzw. status UKR jak i tych obywateli Ukrainy, którzy nie posiadają tego statusu.

 

Tomasz RogalaTomasz Rogala

Radca prawny, partner w kancelarii PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Zarządzający Zespołem Global Mobility&Immigration. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa w obszarze prawa pracy i prawa imigracyjnego. Zarządza projektami z zakresu międzynarodowej mobilności pracowników, takimi jak transfery wewnątrz grupy kapitałowej (intra-corporate transfers) oraz delegowania w celu świadczenia usług, a także projektami dotyczącymi lokalnego zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Reprezentuje klientów w postępowaniach dot. legalizacji zatrudnienia i pobytu cudzoziemców przed organami administracyjnymi w obu instancjach oraz sądami. Doradza kompleksowo w obszarze wszystkich aspektów HR związanych z zatrudnieniem cudzoziemców oraz prowadzi szkolenia i warsztaty dot. tych zagadnień. Autor publikacji prasowych i komentarzy dot. tematu zatrudniania cudzoziemców. Niezależnie od zagadnień mobilności pracowniczej i zatrudniania cudzoziemców, doradza w pełnym spektrum indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, w tym w zakresie zagadnień takich jak zwolnienia, restrukturyzacje, relacje ze związkami zawodowymi i innymi przedstawicielstwami pracowników, kształtowanie systemów wynagradzania, zarządzenie czasem pracy, przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi. Reprezentuje klientów w sprawach sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Marcin SnarskiMarcin Snarski

Starszy prawnik, manager ds. kluczowych klientów w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler

Od 2015 roku pomaga przedsiębiorcom w zakresie prawa imigracyjnego, jest specjalistą w procedurach zatrudnienia cudzoziemców. Do jego codziennych obowiązków należy nadzór nad procesami legalizacji pobytu i pracy zagranicznych specjalistów oraz członków ich rodzin (również przy projektach o dużej skali, dotyczących kilkuset cudzoziemców). Doradza w zakresie wyboru kroków w procesie zatrudnienia cudzoziemców oraz zgodności z prawem imigracyjnym. Autor licznych publikacji dot. zatrudnienia cudzoziemców, w szczególności z zakresu analiz zmian w przepisach imigracyjnych. Prowadzi również szkolenia z zakresu zatrudnienia cudzoziemców.

 

data:
2024-02-13
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #jesieńzHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl