Inkluzywność i zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy – moda czy prawny wymóg ich poszanowania?

 

O czym będziemy rozmawiać?

  • Na czym polega inkluzywność i zarządzanie różnorodnością pracowników?
  • Które grupy pracowników uwzględnić tworząc inkluzywne miejsce pracy?
  • Jakie są dobre praktyki wprowadzane przez pracodawców w Polsce i na świecie wprowadzające rozwiązania na rzecz zarządzania różnorodnością?
  • Zarządzanie różnorodnością pracowników na tle orzecznictwa polskiego i europejskiego,
  • Jakie roszczenia przysługują pracownikom doświadczającym negatywnych działań w środowisku pracy z uwagi na ich płeć biologiczną i tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną czy wyrażanie własnych poglądów?

 

Anna Kaminska FreseniusMonika Kolasińska

Radca prawny, Sadkowski i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Posiada bogate doświadczenie w negocjowaniu i opracowywaniu projektów umów o pracę i umów cywilnoprawnych dotyczących zatrudnienia, w tym kontraktów menadżerskich, umów zlecenia, b2b oraz dotyczących zatrudnienia pracowników tymczasowych. Opracowuje strategie i dokumenty związane z zatrudnianiem członków zarządów spółek, z restrukturyzacją zatrudnienia oraz wprowadzaniem zmian w wewnątrzzakładowych źródłach prawa pracy, w szczególności opracowuje projekty regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania, polityk antymobbingowych i kodeksów dobrych praktyk, regulaminów pracy. Wspiera Klientów w podejmowaniu bieżących decyzji dotyczących obszaru prawa pracy: przeprowadza audyty prawidłowości stosowanych w firmie form zatrudnienia pracowników, pomaga dobierać odpowiednie systemy i sposoby organizacji czasu pracy, adekwatne do potrzeb pracodawcy, z ramienia pracodawców uczestniczy w spotkaniach związanych z trudnymi zwolnieniami pracowników. Prowadzi bieżącą obsługę prawną agencji zatrudnienia i pracodawców użytkowników oraz firm świadczących usługi na zasadzie outsourcingu i korzystających z usług takich firm. Reprezentuje Klientów w licznych sporach przed sądami powszechnymi w sprawach z zakresu prawa pracy, a także doradza pracodawcom w trakcie kontroli przeprowadzanych przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Prowadzi otwarte i zamknięte szkolenia z zakresu prawa pracy oraz opracowuje ich autorskie programy. Autorka licznych artykułów prasowych o tematyce związanej z prawem pracy. Wyróżniona w Rankingu The Legal500 w latach 2017, 2018, 2021 - 2023 jako prawnik specjalizujący się w prawie pracy.

 

data:
2023-11-21
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #jesieńzHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl