Na ostatnim spotkaniu z Karoliną i Tomkiem padło na czacie tyle pytań, że nie starczyło czasu, aby na wszystkie odpowiedzieć. Stąd nieszablonowy pomysł Karoliny, żeby kolejne spotkanie w całości oprzeć na zgłoszonych przez Was wcześniej pytaniach i konkretnych sprawach, z którymi się mierzycie w obszarze zatrudniania obywateli Ukrainy. Tym razem agenda będzie w całości zależeć od Was. Wasze pytania skategoryzujemy i odpowiemy na nie łącznie podczas webinaru.
Swoje pytanie możesz przesłać bezpośrednio do Tomka (tomasz.rogala@pcslegal.pl) lub Karoliny (karolina.schiffter@pcslegal.pl).
Karolina Schiffter
adwokat, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy. Zbudowała jeden z największych zespołów imigracji i Global Mobility, funkcjonujący w strukturach kancelarii w Polsce. Jest cenionym ekspertem w obszarze prawa imigracyjnego i relokacji pracowników. Cyklicznie publikuje artykuły w gazetach codziennych i czasopismach naukowych. Aktywnie działa w organizacjach międzynarodowych i jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Zdobyła pierwsze miejsce w 5 edycji konkursu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016”.
Tomasz Rogala
radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz | Littler
Zarządzający Zespołem Global Mobility&Immigration.
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa w obszarze prawa pracy i prawa imigracyjnego. Zarządza projektami z zakresu międzynarodowej mobilności pracowników, takimi jak transfery wewnątrz grupy kapitałowej (intra-corporate transfers) oraz delegowania w celu świadczenia usług, a także projektami dotyczącymi lokalnego zatrudnienia cudzoziemców w Polsce.
Reprezentuje klientów w postępowaniach dot. legalizacji zatrudnienia i pobytu cudzoziemców przed organami administracyjnymi w obu instancjach oraz sądami. Doradza kompleksowo w obszarze wszystkich aspektów HR związanych z zatrudnieniem cudzoziemców oraz prowadzi szkolenia i warsztaty dot. tych zagadnień. Autor publikacji prasowych i komentarzy dot. tematu zatrudniania cudzoziemców. Niezależnie od zagadnień mobilności pracowniczej i zatrudniania cudzoziemców, doradza w pełnym spektrum indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, w tym w zakresie zagadnień takich jak zwolnienia, restrukturyzacje, relacje ze związkami zawodowymi i innymi przedstawicielstwami pracowników, kształtowanie systemów wynagradzania, zarządzenie czasem pracy, przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi. Reprezentuje klientów w sprawach sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.
Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka
Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.