Mniej pracy za to samo wynagrodzenie

 

Tytułowy postulat jest wpisany w koncepcję skróconego wymiaru pracy, czyli słynnego czterodniowego tygodnia pracy. Chcemy pracować mniej, ale nie chcemy mniej zarabiać. Czy to jest możliwe?

Nowy sezon w HR Academy #wiosnazHR2023 zaczynamy nowym raportem PSZK zatytułowanym „Mniej pracy? Pułapki decentralizacji pracy”, w którym trójka autorów z naukową dociekliwością szuka pułapek i szans w obszarze trzech nowych trendów na rynku pracy:

  • pracy spoza biura
  • skrócenia czasu pracy
  • współdzielenia pracy

 

Podczas premierowego spotkania Piotr Palikowski rozmawiać będzie z trójką autorów: Beatą Skowron-MielnikBartłomiejem BrachAgnieszką Piasny.

Uczestnicy spotkania jako pierwsi otrzymają link do pobrania raportu.

 

Beata Skowron MielnikBeata Skowron-Mielnik

Doktor habilitowana, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wykładowczyni i ekspertka w obszarze HR, od lat kreuje przedmioty i koordynuje studia z tego zakresu. Propagatorka elastycznych praktyk pracy, autorka artykułów i książek z tematyki organizacji pracy, w tym hybrydowej, zarządzania czasem pracy, rozwoju kompetencji i interim managementu. Szczególną wagę przykłada do tego, by nauka była „praktyczna i stosowana”. Inicjowała i koordynowała szereg projektów dla i z biznesem, w tym Diversity Business Meetings in Poznań, HR Academy UEP oraz program mentoringowy „HR BP for HR mentees”, speaker na kongresie Impact22. Pasjonatka organizacji pracy (wszędzie), dobrych filmów i rocka.

 

 

bartlomiejbrachBartłomiej Brach

Jest doktorem nauk o zarządzaniu, specjalizuje się w zagadnieniach rozwoju kapitału ludzkiego. Bada poczucie sensu pracy i purpose organizacji. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Doradza firmom w procesie zmiany (nowa strategia, rebranding, przejęcie). Zarówno na etapie badań, jak i projektowania oraz wdrażania rozwiązań w obszarze kultury organizacji, doświadczenia pracy oraz komunikacji. Od 7 lat prowadzi projekty dla właścicieli polskich przedsiębiorstw, zatrudniających od 5 do 5 tys. pracowników.

 

 

Agnieszka PiasnaAgnieszka Piasna 

Doktor nauk społecznych (Uniwersytet w Cambridge) i magister socjologii (Uniwersytet Warszawski). Obecnie jest starszym badaczem w European Trade Union Institute (ETUI) w Brukseli. W pracy badawczej zajmuje się problematyką rynku pracy, w tym ekonomią platformową, jakością oraz czasem pracy. W ETUI koordynuje europejskie badanie ‘Internet and Platform Work Survey’. Autorka i współautorka ponad 50 publikacji naukowych.

 

 

 

data:
2023-02-06
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #wiosnazHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl