Zwolnienie z dnia na dzień

O prawnych i psychologicznych aspektach zwalniania z dnia na dzień rozmawiać będziemy 7 listopada o 14.00 w PSZK z psycholożką Dorotą Mintą i mecenasem Marcinem Frąckowiakiem.

O czym będziemy rozmawiać?

  • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia – kiedy można, a kiedy nie można użyć tego trybu?
  • Utrata pracy z dnia na dzień z perspektywy życiowej i psychologicznej pracownika.
  • Czy nagłe rozstania bolą również zespół?
  • Jak komunikować zespołowi trudne przypadki zwolnień?

 

Marcin Frckowiak fotoMARCIN FRĄCKOWIAK

Radca prawny, specjalista z zakresu zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy.

Radca prawny, ekspert Business Centre Club z zakresu zbiorowego oraz indywidualnego prawa pracy. W 2019 r. jako jedyny radca prawny w Polsce został Laureatem nagrody (3 miejsce) w prestiżowym konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra, edycja 2019.

W trakcie swojej praktyki zawodowej zajmował się m.in.: doradztwem dla pracodawców w procesach: restrukturyzacji, przekształceń, przejścia całości lub części zakładu pracy na rzecz nowego pracodawcy w trybie art. 231 Kodeksu pracy, badaniami due diligence z zakresu prawa pracy, tworzeniem regulaminów i porozumień dotyczących zbiorowych praw i obowiązków stron stosunku pracy, tworzeniem zakładowych funduszy świadczeń socjalnych, negocjacjami porozumień zawieranych z organizacjami społecznymi, reprezentacją pracodawców w sporach zbiorowych ze związkami zawodowymi.

Reprezentuje pracowników oraz pracodawców w postępowaniach przed sądami pracy w całej Polsce. Z sukcesami prowadzi sprawy związane z roszczeniami z tytułu: mobbingu, dyskryminacji oraz nierównego traktowania w zatrudnieniu, wypłatę świadczeń związanych ze stosunkiem pracy oraz sprawy dotyczące roszczeń pracowników w związku z rozwiązaniem stosunku pracy o przywrócenie do pracy lub odszkodowanie.

Z sukcesami prowadził także spory dotyczące wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Ważną częścią dorobku radcy prawnego Marcina Frąckowiaka jest jego działalność naukowa i dydaktyczna, zwłaszcza ukierunkowana na praktyczne szkolenia dla przedstawicieli biznesu oraz kadr.

Od listopada 2015 r. jest współtwórcą ścieżki prawa pracy Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (PSZK). Jest również współtwórcą oraz stałym wykładowcą na spotkaniach Grupy HR Loży Business Centre Club w Katowicach. Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy dla największych pracodawców w Polsce.

 

 

 Dorota MintaDOROTA MINTA 

Jedna z najbardziej znanych i aktywnych polskich psychologów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w prowadzeniu psychoterapii dzieci i dorosłych. Propagatorka wiedzy o PTG (Post-traumatic Growth), czyli pozytywnej zmianie psychologicznej, jakiej możemy doświadczyć w wyniku przeciwności losu.

Walczy ze stygmatyzowaniem problemów psychicznych, od lat działa na rzecz demokratycznego dostępu do pomocy terapeutycznej dla najsłabszych. Członkini Rady Programowej magazynu „Coaching” oraz Rady Ekspertów Ośrodka Badań i Opinii THINKTHANK. Współtworzy raporty opisujące polską rzeczywistość psychospołeczną.

Swoją wiedzą w przystępny sposób dzieli się także w mediach masowych - prowadzi autorską rubrykę na platformie blogowej NaTemat.pl. występuje w Dzień Dobry TVN, Pytaniu na Śniadanie, udziela wywiadów prasie lifestylowej. W trakcie pandemii dla Narodowego Funduszu Zdrowia stworzyła 10-odcinkowy cykl wideorozmów poświęconych radzeniu sobie ze stresem, lękiem i odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.

Aktywistka społeczna - mentorka młodych kobiet-liderek w ramach programu „Vital Voices” oraz prezeską fundacji STOMAlife, wspierającej osoby ze stomią. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Psychologów Polskich, jest jego prezeską. Jest zaangażowanie w działania Akademii Komunikacji Medycznej, gdzie zajmuje się psychologicznymi aspektami relacji lekarz-pacjent.

Ukończyła psychologię ze specjalizacją kliniczną na Uniwersytecie Wrocławskim, Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Była wykładowczynią akademicką - na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz na SGGW.

 

data:
2022-11-07
czas:
14:00-15:00
miejsce:
Webinar

zgłoś udział

Webinary odbywają się na platformie Clickmeeting, która nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania – wystarczy otworzyć link w przeglądarce. Można również skorzystać z aplikacji na android i iOS.

Dodaj wydarzenie do Google Calendar Dodaj wydarzenie do Outlooka

Przegapiłeś webinar?

 

Nic nie szkodzi – nagranie znajdziesz w bazie wiedzy na stronie PSZK w strefie logowania dla członków.

 

baza wiedzy

Chcesz otrzymywać newsletter
o sezonie #jesieńzHR2024?

 

zapisz się

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl