Mentoring
od i dla praktyków HR

Szukasz na swojej ścieżce rozwoju w HR relacji one-to-one, mistrz-uczeń, mentor-mentee? Chcesz spojrzeć na swoją rolę z perspektywy innej organizacji, inspirować się, uczyć, rozwijać w oparciu o indywidualnie ustalone cele?

hr mentoring

Harmonogram programu

 

 

Zgłoszenia
Październik

8-10 sesji
Grudzień-Wrzesień

Podsumowanie
Październik

DOŁĄCZ DO PROGRAMU

Dlaczego warto wziąć udział?

Indywidualna relacja mistrz – nauczyciel od wieków uważana jest za jedną z bardziej efektywnych sposobów nauki. Wspólne obszary zainteresowań, transfer wiedzy, dialog i feedback, to korzyć zarówno dla Mentora jak i Mentee.

Zasady są proste, pierwszeństwo udziału ma Mentee z organizacji z której zgłosi się również Mentor.

 

zgłoś zainteresowanie

REFERENCJE

Mentorzy i mentee o HR Mentoringu

Iwona Madejska

Udział w Programie Mentoringowym PSZK dał mi możliwość odkrycia własnych mocnych stron, zdefiniowanie potencjalnych obszarów do rozwoju oraz określenia kolejnych kroków do realizacji celów zawodowych. We współpracy z moją mentorką Iwoną Horodecką najbardziej cenię jej otwartość i zaangażowanie, spokój wewnętrzny, chęć dzielenia się doświadczeniem oraz inspirowanie do poznawania nieznanych mi dotąd tematów. Comiesięczne spotkania to był bardzo intensywny i rozwojowy czas. Po zakończeniu programu na pewno będzie mi tego brakowało.   

Iwona Madejska

Junior HR Business Partner w British American Tobacco

Magdaleno Górko

Mentoring umożliwił mi poznanie wspaniałej osoby, której cenna wiedza i doświadczenie pomogły mi rozwinąć skrzydła. Polecam każdemu taką przygodę, czas spędzony na spotkaniach to jedna z najlepszych inwestycji we własny rozwój.

Magdaleno Górko

HR Senior Specialist, BNP Paribas S.A. – Branch Poland

Rafał Salamonik

Program daje możliwość nie tylko podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem, lecz również poznania innego punktu widzenia i nauczenia się czegoś od swojego Mentee (czy w kontekście poznania specyfiki innej branży czy sposobu działania/spojrzenia na dane kwestie). Daje również olbrzymią satysfakcję ze wsparcia w rozwoju i obserwowania postępów Mentee.

Rafał Salamonik

Talent&Organization Development Manager , Grupa Żywiec

Beata Szafran

Na początku Programu Mentoringowego nikt z nas nie miał świadomości, że rok 2020 przyniesie nam wielkie zmiany we wszystkich dziedzinach życia, w tym biznesowego. Cel jaki obraliśmy w programie – zmiany personalne, strukturalne w organizacji znalazły odzwierciedlenie nie tylko w mojej firmie w Polsce, ale i w całej grupie kapitałowej na świecie. W bardzo dużym stopniu pozwoliły mi na ugruntowanie mojej dotychczasowej wiedzy, przygotowanie się i odnalezienie w nowej rzeczywistości jaka stanęła przed działami personalnymi. Serdecznie dziękuję za PSZK za Program Mentoringu, mojej szefowej Beacie Stoli, że mogłam wziąć udział w programie a Michałowi Mentorowi za przekazaną cenną wiedzę, która jest i będzie dla mnie bardzo pomocna w dalszym samorozwoju.

Beata Szafran

Koordynator ds. Personalnych w Eden Springs Sp. z o.o.

Joanna Smolińska

Rola mentora w programie PSZK daje ogrom dobrego. Cieszę się, że mogę dzielić się swoją wiedzą, którą mentee może realnie wykorzystać. Mam okazję poznać świetnych ludzi, którzy z pasją i niezwykłym zaangażowaniem pracują nad zawodowymi projektami i własnym rozwojem.

Od Mentee uczę się nowych rozwiązań, czasami zupełnie innego podejścia do  tematów, którymi zajmuję się na co dzień, a innym razem nowego zastosowania 'starych' pomysłów. Jest to bardzo odświeżające. A na dodatek - mam okazję doskonalić swój warsztat coachingowy.

Joanna Smolińska

HR Director Central Europe, Member of the Board w Oriflame Cosmetics

Agata Murzyńska

Udział w programie mentoringowym PSZK w roli mentee stanowił dla mnie wyzwanie i bardzo się cieszę, że je podjęłam :) Chcę podziękować mojej Mentorce Joasi Smolińskiej za to, że wyzwoliła we mnie ogromną chęć mówienia i dzielenia się moimi przemyśleniami. Zwykle lepiej czuję się w roli słuchacza, dzięki pracy z Asią odkryłam, że mówienie jest dla mnie tak samo dobrą formą porządkowania myśli, co więcej, pozwala na lepsze rozumienie siebie i otoczenia. Bardzo Ci Asiu za to dziękuję! Dodatkową wartością, jaką wynoszę z programu jest to, że jako osoba od niedawna zarządzająca zespołem miałam okazję konfrontować swoje menedżerskie intuicje i decyzje z perspektywą Asi, co było dla mnie bezcenne.

Agata Murzyńska

Menedżer ds. Szkoleń i Rozwoju w Carrefour Polska Sp. z o. o.

Aleksandra Wiśniewska

Udział w Programie Mentoringowym PSZK dał mi możliwość spojrzenia na wykonywane przeze mnie obowiązki z innej, zdecydowanie szerszej perspektywy. Podczas comiesięcznych sesji mentoringowych z Tomaszem Miłoszem rozłożyliśmy na czynniki pierwsze moją karierę, potencjalne ścieżki które mogę wybrać, a następnie poukładaliśmy to od nowa – oczywiście z ciekawymi sugestiami Tomka, na które sama bym nigdy nie wpadła!”

Aleksandra Wiśniewska

HR Business Partner, DHL Express

Justyna Stefańska

Olbrzymią korzyścią dla mentora jest już sama relacja mentorska nauczyciel-uczeń, która daje wiele satysfakcji i spełnienia. To zazwyczaj bardzo duży zastrzyk energii. Zyskujesz czas na refleksje, czyli wgląd w samego siebie. nową wiedzę, by lepiej przekazać wiedzę swojemu podopiecznemu, by lepiej oraz umiejętności zrozumienia ich potrzeb. Jako Mentror nabywasz poczucie własnych możliwości i większą pewność siebie poprzez sam proces i zaangażowanie. Jest też satysfakcja, która podobna jest do rodzicielskiej dumy. Pomoc w rozwoju kogoś, kogo wspieramy oraz wiara, że nasz wysiłek i przekazywana wiedza nie poszły na marne oraz że nasza pomoc przyczyniła się do jego sukcesu, jest źródłem olbrzymiej satysfakcji.

Justyna Stefańska

Human Resources Manager w GFT Technologies

Justyna Żółtek

Pamiętam bardzo dokładnie jak duży wpływ na mój rozwój i samoświadomość wywarli na mnie moi niegdysiejsi mentorzy. Bowiem, żadne szkolenie, żadna przeczytana książka nie zastąpi Ci autentycznej interakcji z drugim człowiekiem - możliwości uczenia się razem i przechodzenia przez trudności łatwiej dzięki mądrym radom. Obiecałam sobie kiedyś, że jeśli będę w punkcie w którym będę mogła dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem to dołożę wszelkich starań aby móc pomóc kolejnym osobom radzić sobie z wyzwaniami lub pomóc im uniknąć błędów, które ja popełniłam - tak jak kiedyś wyjątkowi mentorzy pomogli mi.

Justyna Żółtek

HR Director w Ryvu Therapeutics S.A.

Arkadiusz Madej

Mentoring to świetny sposób na rozwój w czasie, gdy pracujesz w odosobnieniu, z domu. Bycie Mentorem daje Ci nie tylko satysfakcję, ze można przyczynić się do tego, aby ktoś był w czymś lepszy, rozwijał się i osiągał swoje cele osobiste, czy zawodowe. Satysfakcja płynie również z tego, że ten rozwój dzieje się na Twoich oczach. Dzięki byciu Mentorem Ty również się rozwijasz i poszerzasz swoje możliwości. Ty też masz w sobie potencjał i możesz być dla kogoś Mentorem.

Arkadiusz Madej

People & Culture Manager w JTI (Japan Tobacco International)

Maria Zawadzka-Samoszuk

Współczesny HR-owiec musi odnaleźć się  burzliwej i nieprzewidywalnej rzeczywistości biznesowej. Jakie wsparcie, jakie rozwiązania mogą być pomocne w aktualnej sytuacji ? Moim zdaniem odpowiedź to właściwy program mentoringowy. Mentoring jest rozwiązaniem, które można zastosować niemal w każdej dziedzinie życia, zwłaszcza w rozwoju umiejętności zawodowych. Podkreśla wartość człowieka, pokazuje możliwości pomagania innym oraz korzyści płynące ze spotkania z drugim człowiekiem. W tym roku brałam udział w projekcie mentoringowym realizowanym przez PSZK. Jest to  innowacyjny program, w ramach którego osoby z dużym doświadczeniem z obszaru HR wspierają w rozwijaniu kompetencji, kreowaniu rozwiązań dla wyzwań stojących obecnie przed HR i organizacjami. Udział w programie to praktyczny sposób na wspieranie się nawzajem oraz  pomnażanie  ważnego kapitału - naszych chęci, wiedzy, doświadczeń i możliwości.

Maria Zawadzka-Samoszuk

HR Business Partner w DPD Polska sp. z o.o.

Anna Gołąb-Jarosz

Bycie metorem to z jednej strony odpowiedzialność, a z drugiej wielka satysfakcja związana ze wspieraniem innych w rozwoju i realizacji celów. Na każdy proces mentoringowy w ramach PSZK czekam z ciekawością i otwartością, bo wiem, ze będę miała okazję pracować z osobą, która tak ja pasjonuje się zawodem HR-owca i tak samo jak ja stawia pracowników w centrum uwagi. Dzięki mentoringowi mam możliwość poznać i zrozumieć perspektywę innych osób, a czasami skonfrontować się z własnymi opiniami i przekonaniami. Ogromnie cenię sobie ten czas intensywnego rozwoju, który spędzamy razem z mentee w ramach procesu mentoringowego.

Anna Gołąb-Jarosz

Dyrektor Departamentu Zasobów Ludzkich, Coface Poland Services Sp. z o.o.

Katarzyna Kwiatek

Udział w mentoringu to bardzo fajny moment na refleksję i wgląd w siebie, analizę swoich mocnych i słabych stron. Pozwala z boku spojrzeć na własną karierę, zweryfikować dotychczas podejmowane decyzje i zastanowić się nad kolejnymi krokami zawodowymi. Dodatkowo to dobra okazja, żeby poszerzyć swoją wiedzę z danej dziedziny, ale też o rynku i praktykach w innych firmach. Program daje też możliwość zbudowania/wzmocnienia relacji poza swoją organizacją. Najlepsza rzecz to to, że mentoring jest 'tailor-made' i możemy ustalić cele idealnie wpisujące się w nasze potrzeby.

Katarzyna Kwiatek

Senior HR Business Partner, BROWN BROTHERS HARRIMAN (Poland) Sp. z o.o.

Joanna Skonieczko

Program mentoringowy podarował mi wspaniałą osobę, z którą mogłam omawiać bieżące najbardziej wymagające wyzwania, które pojawiały się na mojej drodze zawodowej. Mogłam zawsze liczyć na trafne pytanie coachingowe ze strony mentorki, które pozwalało mi spojrzeć obiektywnie na sytuację i znaleźć najlepszą drogę osiągnięcia celu. Jednocześnie poznanie sposobu pracy osoby pełniącej tę samą rolę w innej organizacji było dla mnie ogromną inspiracją do rozwijania samej siebie i swojego warsztatu.

Joanna Skonieczko

Dyrektor HR, Atende S.A.

Dorota Paziewska-Bienias

Dzięki udziałowi w procesie mentoringowym można w bezpiecznym środowisku przyjrzeć się swoim pomysłom, oczekiwaniom - zderzyć myśli z kimś kto ma często dużo większe, a na pewno inne doświadczenia zawodowe i osobiste. Uczenie się i rozwój to wspaniałe doświadczenia, na które zawsze warto znaleźć czas.

Dorota Paziewska-Bienias

Kierownik Zespołu Controllingu i Administracji Personalnej, Unum Życie TUiR S.A.

Marta Krężołek (Spisak)

Udział w Programie Mentoringowym PSZK dał mi możliwość poszerzenia HRowych horyzontów, popatrzenia na problemy i rozwiązania z perspektywy innej organizacji oraz innej branży i tym samym zaczerpnąć inspiracji do nowych sposobów działania. We współpracy moją Mentorką Katarzyną Szotą bardzo doceniam jej chęć dzielenia się wiedzą, dobrymi praktykami, profesjonalizm oraz przede wszystkim jej duże skupienie na indywidualnym podejściu do człowieka w organizacji, nastawieniu na dialog i wypracowywaniu rozwiązań optymalnych dla pracowników i organizacji.

Marta Krężołek (Spisak)

HR Partner w IBM

Halina Makowska

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem to dar, zyskuje mentee, ale też mentor, który na nowo może odkryć swoje pokłady nieuświadomionej wiedzy :) Mentor zyskuje też świeżość spojrzenia młodszych, każde spotkanie mentoringowe skłania do refleksji i spojrzenia na świat innymi okularami. Rozwój innych napawa optymizmem i uśmiechem, coś dobrego robię dla innych.

Halina Makowska

Dyrektor ds. HR Business Partneringu w DPD Polska Sp. z o.o.

Aleksandra Cicha

Mój proces mentoringowy od samego początku przyjął niestandardowe ramy. Możliwość kontynuowania pracy w parze z dobranym dla mnie Mentorem upewniło mnie jednak w przekonaniu, że PSZK jako organizacja stawia na rozwój, bez względu na okoliczności.

Satysfakcję z pracy nad indywidualnymi celami dawała mi obserwacja, jak niektóre spośród dotychczasowych obszarów rozwojowych weszły już w sferę moich nawyków. Inne zaś, pomimo konieczności kontynuacji pracy nad nimi po ukończeniu procesu, dzięki regularności spotkań były świetną motywacją do podejmowania systematycznych działań.

Przy wsparciu mojej Mentor Małgosia Minakowska zrealizowałam najważniejszy dla mnie cel mentoringowy, który niejako zwieńczył nasz proces. Nigdy o tym nie zapomnę.

Aleksandra Cicha

Patrycja Pakuła

Praca z moją Mentorką – Panią Justyną Orzeł była dla mnie przywilejem. Pani Justyna jest uosobieniem kobiecego przywództwa – odważna, twórcza, inspirująca, pokazuje jak tworzyć rozwiązania z wizją, budować organizację w oparciu o wspólne wartości, wykorzystując potencjał i rozwijając jej pracowników. Doświadczony mentor i coach, pełen ciepła i inteligencji emocjonalnej, przywiązujący wysoką wagę do własnego rozwoju, szczodrze i z zaangażowaniem dzielący się wiedzą i doświadczeniem z innymi, uważny słuchacz, otwarty na wspólne poszukiwania, serdeczny i bezpośredni rozmówca.

Łączę serdecznie podziękowania dla swojej Mentorki i organizatorów.

Patrycja Pakuła

HR Business Partner w TUIR WARTA S.A.

Anna Kosmatka

Program mentoringowy dla HR pod patronatem PSZK to niezwykłe doświadczenie i cieszę się że już po raz drugi miałam możliwość wziąć w nim udział.  Dzielenie  się swoim doświadczeniem z innymi osobami które tego potrzebują, daje ogrom osobistej satysfakcji. Bardzo doceniam, że PSZK dba o wysoką jakość przedsięwzięcia, przygotowując zainteresowane strony do ról Mentorów i Mentee, monitorując postępy w sytuacji i będąc uważnym na feedback płynący od uczestników. Jeśli tylko będzie taka możliwość chętnie wezmę udział w kolejnej edycji.

Anna Kosmatka

Regional HR Manager w Lumen Technologies Poland Sp. z o.o.

Anna Figiel

Cenię sobie Program Mentoringowy PSZK za możliwość spotkania ciekawych ludzi, których pasjonuje tak samo jak mnie HR. Mamy możliwość wymiany i wzajemnego rozwoju. W ramach tych spotkań możemy się lepiej poznać i zobaczyć z czym się mierzymy na co dzień. Czuję, że moje doświadczenia mogą być pomocne także im i to mnie cieszy. Obserwuję także, że udział w programie moich pracowników jako mentee, także przynosi im korzyści i to mnie motywuje do dalszego w nim udziału.  

Anna Figiel

Human Capital Director Inter Cars S.A.

Iwona Horodecka

Mentoring inspiruje nie tylko Mentee, ale i Mentora, a współpraca z Mentee energetyzuje. Jest to praktykowanie umiejętności coachingu i mentoringu, towarzyszenie Mentee w drodze rozwoju, satysfakcja z postępów i odkrywania przez Mentee nowej perspektywy.

Iwona Horodecka

Regionalny Menedżer Toyota Motor Poland

Magdalena Jendrych

Program niesamowicie poszerza horyzonty, pomaga spojrzeć na tematy dla nas ważne z dystansem. Daje przestrzeń do wartościowych rozmów, analizy i rozwoju.

Magdalena Jendrych

HR Team Leader/ HR BP, NatWest

Ewa Górska

Dzielenie się wiedzą jest wartością samą w sobie, wspieranie innych uczy nas wiele o nas samych. Jest częścią człowieczeństwa i dobrego przywództwa.

Ewa Górska

Dyrektor Departamentu Pracowników, Komunikacji i Zarządzania Biurem EOS Polska

Jadwiga Kuczewska

Bycie mentorem to nie tylko prowadzenie Mentee po arkanach rozwoju osobistego czy zawodowego, to również własny rozwój. To wyjście ze strefy komfortu, zmierzenie się z własnymi niedoskonałościami, doświadczeniami oraz ciągłe doskonalenie aby prowadzony proces był faktycznie efektywny i konstruktywny dla Mentee, a nie tylko luźną rozmową bez celów. Szczerze polecam taką formę własnego rozwoju, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Jadwiga Kuczewska

HR Director w EPP Sp. z o.o.

Marta Sabat-Leżoń

Program Mentoringowy to czas idealny aby popracować nad sobą a każda sesja z doświadczonymi Mentorami to kolejny krok do małych i dużych sukcesów w Twoim rozwoju.

Marta Sabat-Leżoń

Recruitment Partner, KMD Poland

Elżbieta Kucharska

Program mentoringowy był dla mnie wyzwaniem ale również bardzo ciekawym doświadczeniem. Zwykle przyjmuję rolę słuchacza i ciężko przychodzi mi rozmowa o wątpliwościach czy słabościach, jednak spotkania mentoringowe ośmieliły mnie do dzielenia się swoimi przemyśleniami, co więcej były wspaniałą okazją do refleksji, uporządkowania swoich myśli i poznania siebie. Rozmowy z moją Mentorką - Moniką Sławińską-Sławecką pozwoliły mi skupić się na sobie, nabrać zdrowego dystansu, spojrzeć na pracę z innej perspektywy. We współpracy z moją Mentorką bardzo cenię jej zaangażowanie, otwartość, szczerość i przede wszystkim chęć dzielenia się swoim doświadczeniem.

 

Elżbieta Kucharska

HC Senior Controlling Specialist, PwC

Maja Chabińska-Rossakowska

Mentoring to fantastyczna okazja do wspierania innych, a także możliwość oddania tego co sama dostałam od innych w procesie rozwoju.

Maja Chabińska-Rossakowska

Head of HR w ING Bank Śląski

Ewelina Bryzek

W życiu zawodowym niezależnie od stażu pracy pojawiają się momenty, w których potrzebujemy lustra, w którym się przejrzymy, nie ma lepszego niż bardziej doświadczona osoba, która zmagała się z podobnym zakresem wyzwań, rozumie pracę w HR. Jak już widzimy obraz rzeczywisty potrzeba osoby, która utrzyma nas w motywacji do zmian, pokaże obszary których nie dostrzegamy i wzmocni w wierze że wszystko jest możliwe. To właśnie dał mi program mentoringowy.

Ewelina Bryzek

Senior HR Business Partner, Heinz Poland

Małgorzata Kleszczewska

Rola mentora to dla mnie duża odpowiedzialność, ale również niesamowita przygoda, w trakcie której nie tylko towarzyszy się w rozwoju mentee, ale również poszerza się swoją perspektywę. Spotkania z mentee to inspirujące rozmowy, ciekawe spostrzeżenia i ogromna przyjemność poznania osoby, której HR sprawia podobną frajdę.

Małgorzata Kleszczewska

Katarzyna Ninkiewicz

Udział w programie HR Mentoring w PSZK to dla mnie niesamowita przygoda, ale również duża odpowiedzialność. Wydaje mi się, że warto podjąć się roli Mentora, ponieważ współpraca z Mentee bardzo pomaga przy własnym samorozwoju, rozwija i poszerza horyzonty. Ponadto jest to możliwość poznania nowej osoby, poznania jej organizacji i jej roli w HR, a także ogromna satysfakcja z postępów, jakie się dokonują i rozwoju osoby, z którą się współpracuje.

Katarzyna Ninkiewicz

HR Business Partner w Bank Gospodarstwa Krajowego

Wiesława Czarnecka

Podjęcie się roli mentora jest szalenie rozwijającą aktywnością. Daje szansę obu stronom w procesie na spotkanie i patrzenie na zjawiska, na ludzi na to jak działają w danych okolicznościach z zupełnie różnych perspektyw. Pomaga dostrzegać np. możliwości zmian, w aspektach, które były dla nas do tej pory niemożliwe czy bezdyskusyjne. Dodatkowo dla wszystkich, dla których dzielenie się z innymi jest wysoko w rankingu wartości - będzie naturalnym zastrzykiem motywacji do działania i da dodatkowe poczucie sensu i satysfakcji z tego co robimy zawodowo.

Wiesława Czarnecka

HR Director w Siemens Sp. z o.o.

Agata Beck

Program Metoringowy PSZK to niesamowita i jednocześnie bardzo wartościowa przygoda. Udział w tym Programie dał mi możliwość poszerzenia zawodowych horyzontów, inspirowania się bogatym doświadczeniem i wiedzą mojego Mentora, a także spojrzenia na wyzwania z szerszej perspektywy. We współpracy z moją Mentorką bardzo doceniam zaangażowanie Pani Marzeny, otwartość i wsłuchiwanie się w moje potrzeby. Pozytywna energia Mentora motywowała mnie do działania i wdrażania pozytywnych zmian, a każde spotkanie było bardzo dobrze, a zarazem miło spędzonym czasem.

Agata Beck

HR Business Partner

Jadwiga Moszyńska

Jeśli chcesz doświadczyć ciekawego spotkania z młodym Pokoleniem, poznać i zrozumieć jego potrzeby i wyzwania, to zostań Mentorem w programie PSZK. To wzajemna satysfakcja i potrzeba dzisiejszych czasów, to też obowiązek dzielenia się wiedzą i dobrymi praktykami. Może coś Cię zachwyci lub zdziwi, poszerzy Twoją perspektywę, a na pewno będziesz miał/a poczucie, że robisz coś dobrego, dla kogoś i siebie. Polecam!

Jadwiga Moszyńska

St. ds. rozwoju - Coach w Poczta Polska S.A.

Anna Muszyńska-Jurków

Mentoring jest szalenie wzbogacający. Spotkanie drugiej osoby, jej świata, możliwość podążania za celami i realny wpływ na kształt podejmowanych działań sprawia, że zdobywamy szerszą perspektywę. Dodatkowo mamy przyjemność pracować ze świetnymi ludźmi, a zbudowane w trakcie procesu relacje pozostają na długo.

Anna Muszyńska-Jurków

HR Director w PAYBACK Poland

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Lazurowa 13/27, 01-314 Warszawa

mail: kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Design Solmedia.pl

Strona używa plików cookie. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Zrozumiałem