Mentoring
od i dla praktyków HR

Szukasz na swojej ścieżce rozwoju w HR relacji one-to-one, mistrz-uczeń, mentor-mentee? Chcesz spojrzeć na swoją rolę z perspektywy innej organizacji, inspirować się, uczyć, rozwijać w oparciu o indywidualnie ustalone cele?

hr mentoring

Harmonogram programu

 

 

Zgłoszenia
Październik

8-10 sesji
Grudzień-Wrzesień

Podsumowanie
Październik

DOŁĄCZ DO PROGRAMU

Dlaczego warto wziąć udział?

Indywidualna relacja mistrz – nauczyciel od wieków uważana jest za jedną z bardziej efektywnych sposobów nauki. Wspólne obszary zainteresowań, transfer wiedzy, dialog i feedback, to korzyć zarówno dla Mentora jak i Mentee.

Zasady są proste, pierwszeństwo udziału ma Mentee z organizacji z której zgłosi się również Mentor.

 

zgłoś udział

REFERENCJE

Mentorzy i mentee o HR Mentoringu

Anna Figiel

Cenię sobie Program Mentoringowy PSZK za możliwość spotkania ciekawych ludzi, których pasjonuje tak samo jak mnie HR. Mamy możliwość wymiany i wzajemnego rozwoju. W ramach tych spotkań możemy się lepiej poznać i zobaczyć z czym się mierzymy na co dzień. Czuję, że moje doświadczenia mogą być pomocne także im i to mnie cieszy. Obserwuję także, że udział w programie moich pracowników jako mentee, także przynosi im korzyści i to mnie motywuje do dalszego w nim udziału.  

Anna Figiel

Human Capital Director Inter Cars S.A.

Iwona Horodecka

Mentoring inspiruje nie tylko Mentee, ale i Mentora, a współpraca z Mentee energetyzuje. Jest to praktykowanie umiejętności coachingu i mentoringu, towarzyszenie Mentee w drodze rozwoju, satysfakcja z postępów i odkrywania przez Mentee nowej perspektywy.

Iwona Horodecka

Regionalny Menedżer Toyota Motor Poland

Maria Zawadzka-Samoszuk

Współczesny HR-owiec musi odnaleźć się  burzliwej i nieprzewidywalnej rzeczywistości biznesowej. Jakie wsparcie, jakie rozwiązania mogą być pomocne w aktualnej sytuacji ? Moim zdaniem odpowiedź to właściwy program mentoringowy. Mentoring jest rozwiązaniem, które można zastosować niemal w każdej dziedzinie życia, zwłaszcza w rozwoju umiejętności zawodowych. Podkreśla wartość człowieka, pokazuje możliwości pomagania innym oraz korzyści płynące ze spotkania z drugim człowiekiem. W tym roku brałam udział w projekcie mentoringowym realizowanym przez PSZK. Jest to  innowacyjny program, w ramach którego osoby z dużym doświadczeniem z obszaru HR wspierają w rozwijaniu kompetencji, kreowaniu rozwiązań dla wyzwań stojących obecnie przed HR i organizacjami. Udział w programie to praktyczny sposób na wspieranie się nawzajem oraz  pomnażanie  ważnego kapitału - naszych chęci, wiedzy, doświadczeń i możliwości.

Maria Zawadzka-Samoszuk

HR Business Partner w DPD Polska sp. z o.o.

Iwona Madejska

Udział w Programie Mentoringowym PSZK dał mi możliwość odkrycia własnych mocnych stron, zdefiniowanie potencjalnych obszarów do rozwoju oraz określenia kolejnych kroków do realizacji celów zawodowych. We współpracy z moją mentorką Iwoną Horodecką najbardziej cenię jej otwartość i zaangażowanie, spokój wewnętrzny, chęć dzielenia się doświadczeniem oraz inspirowanie do poznawania nieznanych mi dotąd tematów. Comiesięczne spotkania to był bardzo intensywny i rozwojowy czas. Po zakończeniu programu na pewno będzie mi tego brakowało.   

Iwona Madejska

HR Specialist w Avon Operations Polska Sp.z o.o.

Agata Murzyńska

Udział w programie mentoringowym PSZK w roli mentee stanowił dla mnie wyzwanie i bardzo się cieszę, że je podjęłam :) Chcę podziękować mojej Mentorce Joasi Smolińskiej za to, że wyzwoliła we mnie ogromną chęć mówienia i dzielenia się moimi przemyśleniami. Zwykle lepiej czuję się w roli słuchacza, dzięki pracy z Asią odkryłam, że mówienie jest dla mnie tak samo dobrą formą porządkowania myśli, co więcej, pozwala na lepsze rozumienie siebie i otoczenia. Bardzo Ci Asiu za to dziękuję! Dodatkową wartością, jaką wynoszę z programu jest to, że jako osoba od niedawna zarządzająca zespołem miałam okazję konfrontować swoje menedżerskie intuicje i decyzje z perspektywą Asi, co było dla mnie bezcenne.

Agata Murzyńska

Menedżer ds. Szkoleń i Rozwoju w Carrefour Polska Sp. z o. o.

Jadwiga Kuczewska

Bycie mentorem to nie tylko prowadzenie Mentee po arkanach rozwoju osobistego czy zawodowego, to również własny rozwój. To wyjście ze strefy komfortu, zmierzenie się z własnymi niedoskonałościami, doświadczeniami oraz ciągłe doskonalenie aby prowadzony proces był faktycznie efektywny i konstruktywny dla Mentee, a nie tylko luźną rozmową bez celów. Szczerze polecam taką formę własnego rozwoju, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Jadwiga Kuczewska

HR Director w EPP Sp. z o.o.

Aleksandra Cicha

Mój proces mentoringowy od samego początku przyjął niestandardowe ramy. Możliwość kontynuowania pracy w parze z dobranym dla mnie Mentorem upewniło mnie jednak w przekonaniu, że PSZK jako organizacja stawia na rozwój, bez względu na okoliczności.

Satysfakcję z pracy nad indywidualnymi celami dawała mi obserwacja, jak niektóre spośród dotychczasowych obszarów rozwojowych weszły już w sferę moich nawyków. Inne zaś, pomimo konieczności kontynuacji pracy nad nimi po ukończeniu procesu, dzięki regularności spotkań były świetną motywacją do podejmowania systematycznych działań.

Przy wsparciu mojej Mentor Małgosia Minakowska zrealizowałam najważniejszy dla mnie cel mentoringowy, który niejako zwieńczył nasz proces. Nigdy o tym nie zapomnę.

Aleksandra Cicha

Joanna Smolińska

Rola mentora w programie PSZK daje ogrom dobrego. Cieszę się, że mogę dzielić się swoją wiedzą, którą mentee może realnie wykorzystać. Mam okazję poznać świetnych ludzi, którzy z pasją i niezwykłym zaangażowaniem pracują nad zawodowymi projektami i własnym rozwojem.

Od Mentee uczę się nowych rozwiązań, czasami zupełnie innego podejścia do  tematów, którymi zajmuję się na co dzień, a innym razem nowego zastosowania 'starych' pomysłów. Jest to bardzo odświeżające. A na dodatek - mam okazję doskonalić swój warsztat coachingowy.

Joanna Smolińska

HR Director Central Europe, Member of the Board w Oriflame Cosmetics

Anna Kosmatka

Program mentoringowy dla HR pod patronatem PSZK to niezwykłe doświadczenie i cieszę się że już po raz drugi miałam możliwość wziąć w nim udział.  Dzielenie  się swoim doświadczeniem z innymi osobami które tego potrzebują, daje ogrom osobistej satysfakcji. Bardzo doceniam, że PSZK dba o wysoką jakość przedsięwzięcia, przygotowując zainteresowane strony do ról Mentorów i Mentee, monitorując postępy w sytuacji i będąc uważnym na feedback płynący od uczestników. Jeśli tylko będzie taka możliwość chętnie wezmę udział w kolejnej edycji.

Anna Kosmatka

HR Manager w Glenmark Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Aleksandra Wiśniewska

Udział w Programie Mentoringowym PSZK dał mi możliwość spojrzenia na wykonywane przeze mnie obowiązki z innej, zdecydowanie szerszej perspektywy. Podczas comiesięcznych sesji mentoringowych z Tomaszem Miłoszem rozłożyliśmy na czynniki pierwsze moją karierę, potencjalne ścieżki które mogę wybrać, a następnie poukładaliśmy to od nowa – oczywiście z ciekawymi sugestiami Tomka, na które sama bym nigdy nie wpadła!”

Aleksandra Wiśniewska

HR Specialist w Oriflame Poland Sp. z o. o.

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami

ul. Górczewska 224/140, 01-460 Warszawa

kontakt [at] pszk.pl

Copyright & reżyseria PSZK.PL
Wykonanie: Solmedia.pl

Strona używa plików cookie. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

Zrozumiałem